R5 5600G sistem monitöre görüntü gelmiyor

ferrlyn

Femtopat
Merhabalar. Bugün yeni bir APU sistem topladım. Henüz işletim sistemi bile yüklenmedi sıfır kasa. Özellikleri ise;
AMD Ryzen 5 5600G işlemci
ASUS Prime B550M-A(Wi-Fi) anakart.
2x8GB G.Skill 3600MHz CL18 DDR4 RAM.
Seagate 500GB m2. SSD.

Sorunum ise HDMI ile monitöre(televizyon) bağladığım zaman görüntü gelmiyor ve sinyal alınamadı hatası veriyor. Monitör ve kabloda sıkıntı yok. Normalde laptopa 2. ekran olarak sıkıntısız kullanıyorum. Anakartta DVI, HDMI ve VGA çıkışları var. Monitörde ise VGA ve HDMI girişleri var. HDMI to HDMI denedim fakat olmadı.

Şimdiden yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Anakartınıza bios güncellemesi gerekiyor gibi. Diğer ihtimal ise Ramler tam oturmadı. Keşke 3200mhz CL16 falan alsaydınız. Gecikme biraz yüksek.

Son düzenleme:
Hocam 5. nesil bir işlemciyi kullanabilmek için BIOS'unuzu son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Anakartınızda BIOS flashback button özelliği bulunmadığından 1, 2 veya 3. nesil bir işlemciyle sistemi açıp BIOS güncellemeniz gerekiyor.

Artı -1 Eksi
Anakartınıza bios güncellemesi gerekiyor gibi. Diğer ihtimal ise Ramler tam oturmadı. Keşke 3200mhz CL16 falan alsaydınız. Gecikme biraz yüksek.
Bildiğim kadarıyla diğer timingleri hesaba katmaz ve sadece CL değeri ile Mhz üzerinden konuşursak 3600 Mhz CL18 ile 3200 Mhz CL16 aynı ns değerini verecektir. Ben 3600 Mhz CL18'i tercih ederdim.

Geri
Yukarı