R5 5600G sisteme anakart önerisi

Bütçe
1000

NydoStar

Centipat
Merhabalar,

Ryzen 5 5600G için anakart bulmakta sorun yaşıyorum. 8x2 3200MHz RAM mevcut. APU olarak kullanacağım 3 ay kadar sonrasında ekran karti alacağım. Hem RAM'lari tam performans hem de bu 3 aylık sürede APU olarak kullandırabilecek bir anakart arıyorum.
MSI B550M Pro modeli yeterli midir, uyum sağlar mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Ryzen 5 5600G için anakart bulmakta sorun yaşıyorum. 8x2 3200MHz RAM mevcut. APU olarak kullanacağım 3 ay kadar sonrasında ekran karti alacağım. Hem RAM'lari tam performans hem de bu 3 aylık sürede APU olarak kullandırabilecek bir anakart arıyorum.
MSI B550M Pro modeli yeterli midir, uyum sağlar mı?

Teşekkürler.

B550M Pro VDH tavsiye ederim. Arada çok fiyat farkı yokken hazır çok daha iyi olur.

Uyum sağlar. Bütçe açısından B450 de tercih edebilirsiniz.
B450m o.c. desteği bulunmuyor olarak geçiyor. Ram ve islemçi için yeterli performansı verecek mi?
B550M Pro VDH tavsiye ederim. Arada çok fiyat farkı yokken hazır çok daha iyi olur.
Wifi ve bluetooth özelliği ile pek ilgilenmiyorum aslında. Bunlar haricinde başka bir artısı var mi?

Wifi ve bluetooth özelliği ile pek ilgilenmiyorum aslında. Bunlar haricinde başka bir artısı var mi?

Wi-Fi modelinden bahsetmiyorum ben, şu:

Diğer artılar konusunda;

-VRM beslemesi daha iyi ve MOSFET soğutucusu var.
- İki M.2 yuvası ve biri Frozr'lı.
- 4 RAM yuvası.
- Muhtemelen bakmadım ama daha zengin portlara sahiptir.

Wi-Fi modelinden bahsetmiyorum ben, şu:

Diğer artılar konusunda;

-VRM beslemesi daha iyi ve MOSFET soğutucusu var.
- İki M.2 yuvası ve biri Frozr'lı.
- 4 RAM yuvası.
- Muhtemelen bakmadım ama daha zengin portlara sahiptir.
Kesinlikle şuan dikkat ediyorum :) ufak bir sorum daha olacak. B550m anakartlar bios güncellemesi ile geliyor mu yoksa uğraşmam gerekir mi?

B550m anakartlar bios güncellemesi ile geliyor mu yoksa uğraşmam gerekir mi?

5000 serisi G işlemciler B550 anakartlardan daha sonra çıktığı için isteyecektir belki.

Technopat'ta da böyle bir haber yapıldığına göre büyük ihtimal ister.

5000 serisi G işlemciler B550 anakartlardan daha sonra çıktığı için isteyecektir belki.

Technopat'ta da böyle bir haber yapıldığına göre büyük ihtimal ister.
Bu bios güncellemesi hakkında bir fikrim yok. Eğer isterse çok uğraştıracak o zaman :(

Bu BIOS güncellemesi hakkında bir fikrim yok. Eğer isterse çok uğraştıracak o zaman :(

Onun için rehberler falan var, o halledilir zaten anakartta da BIOS flashback+ olması lazım.

Satıcıya sorun, yeni üretilmiş modeller ise fabrika çıkışlı olarak son BIOS yüklenmiş olabilir mesela.

Olmadı bunu da bir soruşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı