R5 5600G ve 16 GB RAM PC'ye işletim sistemi önerisi

Yeni bir sistem topluyorum. R5 5600G, MSI B450M-A Pro Max, Kioxia Exceria NVMe M.2 250GB, Team T-Force Vulcan Gaming Alliance 2x8 16 GB 3600MHz, Aerocool 600W PSU.

Bu sistem için bir işletim sistemi önerir misiniz?

@Anna Karenina @GalaxySal450 @messinicocugu
Power konusunda aerocool tavsiye etmiyorum bende 700w kcas plus 80 plus bronze olmasına rağmen sorun yaşamıştım . En sonunda bozuldu gidip yenisini almak zorunda kaldım . Sizinde başınıza gelir demiyorum ama bana kalırsa biraz daha iyi ama az Watt'a sahip bir psu alın zaten sistem o kadar çok elektrik tğketmez ekran kartıda yok .

Power konusunda aerocool tavsiye etmiyorum bende 700w kcas plus 80 plus bronze olmasına rağmen sorun yaşamıştım . En sonunda bozuldu gidip yenisini almak zorunda kaldım . Sizinde başınıza gelir demiyorum ama bana kalırsa biraz daha iyi ama az Watt'a sahip bir psu alın zaten sistem o kadar çok elektrik tğketmez ekran kartıda yok .
Hocam aldım bile.

Hocam hangi Windows 10'u önerirsiniz? (Home,Home SL,Pro gibi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 Pro. Eskide kalmaya gerek yok artık.
Durduk yere niye performans düşüklüğü yaşayayım Windows 11 kurup?

Windows 10 Home Single Language en hızlısıdır. Sistem güncel zaten Pro da kurabilirsiniz.
Home SL'nin en hafif ve hızlı sürüm olduğunu biliyordum ama yine de sormak istedim teşekkürlerrrrrr. :)

Umarım bi sorun çıkmaz hocam gerçi benim sadece 8pin'de sorun olmuştu . Hayırlı olsun Win 10 Pro işini görecektir depolama alanını ilerde yükselt .
Sağolun hocam. Arada her markanın ürünlerinde arada bir bit yeniği çıkabiliyor problem değil. Tekrardan teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı