R5 5600H kullanımını %100 yapınca oyunda kasmalar oluyor

zınkbabake

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumda böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Laptop daha 2-3 aylık işlemci Ryzen 5 5600H en yüksek işlemci kullanımı %99 yaptığım zaman olmuyor sorun. Ama bu sefer de hızı düşük çalışıyor ısınma ile alakalı diyeceğim ama şöyle söyleyeyim. Açıyorum laptopu açtıktan 15 20 saniye sonra oyuna giriyorum lag giriyor gene anlamadım neden olduğunu. Yaşayan ve çözen var mı? LoL'de bile kasma oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU kullanımı %100 oluyorsa darboğazın babası yaşanıyordur. Laptopta da bunun olması zor. Nasıl oluyor tam olarak?

Kanka şöyle anlatayım sana işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumu normalde %100 idi fakat oyunlarda çok lag giriyordu. Bende bu yüzden biraz araştırdım Turbo Boost yüzüdenmiş %99 yaptım düzeldi ama bu sefer de işlemci yeterince güçlü çalışmıyor. İşlemci ısınmasından dolayı oluyordur diyorlar ama bahsettim yazımda zaten laptopu açıyorum 15-20 saniye sonra oyunda giriyorum ne ara ısınıyor lag girecek kadar anlamadım asıl sorunu.

Kanka şöyle anlatayım sana işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumu normalde %100 idi fakat oyunlarda çok lag giriyordu. Bende bu yüzden biraz araştırdım Turbo Boost yüzüdenmiş %99 yaptım düzeldi ama bu sefer de işlemci yeterince güçlü çalışmıyor. İşlemci ısınmasından dolayı oluyordur diyorlar ama bahsettim yazımda zaten laptopu açıyorum 15-20 saniye sonra oyunda giriyorum ne ara ısınıyor lag girecek kadar anlamadım asıl sorunu.
Bana da ısınmadan dolayı gibi geldi. Stabilite yüksek performanstan daha önemlidir.

Afterburner kurup paylaşın. Isınıyor olabilir.

Evet kurup denedim Assassin's Creed Rogue'da FPS yüksek olduğu her zaman(menüde bile) 80 derece altına düşmüyor ama oyun içi FPS öyle değişiyor ki anlatamam kullanım açısından ise %100 gördüğüm yerler oldu ama oyunu oynarken hiç çıkmadı genelde şu animus yerlerinde falan. Galiba sıcaklıktan soğutucu alsam ne kadar etkisi olur sence?

Geri
Yukarı