R5 5600H laptop ilk açıldığında 2 saniye donuyor

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
RAM
16 GB 3200 MHZ ÇİFT KANAL
SSD veya HDD modeli
1TB 3500 MB/S OKUMA 2700 MB/S YAZMA
Ekran kartı
RTX 3060 Laptop 6GB
Anakart
HP Omen 15 EN1014NT
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H 6 çekirdek 3.3 GHZ
Bilgisayarımı ilk açtığımda hemen lazım programlara tıklıyorum: Whatsapp, Spotify vb. ve onlar açılırken ya da açıldıktan 5 dakika kadar sonra çok kısa 1-2-3 saniyelik drop yiyor. Böyle ses falan takılıyor, mouse takılarak gidiyor. Bir kere oyunda yaşadım Valorant'ta, onun dışında hiç olmadı oyunlarda falan. Oynadığım en çok sistem isteyen oyun Detroit Become Human ama onda bile olmadı, sizce neden oluyor bir sorun mu var? Bildiğim tüm sistem bilgilerini bıraktım. @408157 @JakerT4

Son düzenleyen: Moderatör:

Dahili ekran kartı ve harici ekran kartı arasında yüke göre geçiş yapmanı sağlayan teknoloji. Oyun oynarken harici ekran kartına, günlük kullanımda ise işlemci dahili ekran kartına geçer.

1669486439230.png

NVIDIA Denetim Masası'ndan bu ayarı yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarlayıp deneyin.

Dahili ekran kartı ve harici ekran kartı arasında yüke göre geçiş yapmanı sağlayan teknoloji. Oyun oynarken harici ekran kartına, günlük kullanımda ise işlemci dahili ekran kartına geçer.

Eki Görüntüle 1585394

NVIDIA Denetim Masası'ndan bu ayarı yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarlayıp deneyin.
Hocam Optimus nedir diye aratıp bu dediğiniz şeyi demin yaptım. 2 gün içerisinde belli olur düzelir düzelmediği. Açtığım konuları takip ederim sorun çözülürse çözüm olarak işaretleyeceğim.

Bilgisayarımı ilk açtığımda hemen lazım programlara tıklıyorum: WhatsApp, Spotify vb. ve onlar açılırken ya da açıldıktan 5 dakika kadar sonra çok kısa 1-2-3 saniyelik drop yiyor. Böyle ses falan takılıyor, mouse takılarak gidiyor. Bir kere oyunda yaşadım Valorant'ta, onun dışında hiç olmadı oyunlarda falan. Oynadığım en çok sistem isteyen oyun Detroit Become Human ama onda bile olmadı, sizce neden oluyor bir sorun mu var? Bildiğim tüm sistem bilgilerini bıraktım. @408157 @JakerT4

Windows ilk açıldığı zaman kendi işlemlerini ve başlangıçta açılan programlar varsa onları açmaya çalışır. O an diske yüklenildiği için açmaya çalıştığınız programı açarken hafif kasabilir ya da gecikebilir. Bu dediğim ilk açıldığı zaman için.

Maalesef, sorun devam ediyor.
Windows ilk açıldığı zaman kendi işlemlerini ve başlangıçta açılan programlar varsa onları açmaya çalışır. O an diske yüklenildiği için açmaya çalıştığınız programı açarken hafif kasabilir ya da gecikebilir. Bu dediğim ilk açıldığı zaman için.

Benim için sorun yaratmıyor. Sadece donanımsal bir sorun yoktur değil mi?

@408157 Hocam beğeni atarak neyi kastediyorsunuz? Donanımsal bir sorun var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı