R5 5600H RTX 3050 Forza Horizon 4 sistem düşük hatası

İşletim sistemi
Windows 11

alperensirma

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
R5 5600H
Arkadaşlar Steam'den Forza Horizon 4 aldım. Oyuna girerken sistem düşük diyor, tamam diyorum oyunda gayet güzel yüksek ayarlarda 100 fFPS alıyorum ama belli süre sonra oyun donuyor birden. Sistemimde düşük değil kesinlikle bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Steam'den Forza Horizon 4 aldım. Oyuna girerken sistem düşük diyor, tamam diyorum oyunda gayet güzel yüksek ayarlarda 100 ffps alıyorum ama belli süre sonra oyun donuyor birden. Sistemimde düşük değil kesinlikle bunun çözümü nedir?

RAM'den kaynaklı olabilir 8 GB üstüne çıkıyorsa.

RTX 3050 kaç GB VRAM'e sahip bilmiyorum ama yüksek ayarlarda VRAM kullanımı aşılmış olabilir bu yüzden donma yapar grafikleri düşürüp deneyin. Ya da RivaTuner gibi bir program ile değerlere bakınız.

RTX 3050 kaç GB VRAM'e sahip bilmiyorum ama yüksek ayarlarda VRAM kullanımı aşılmış olabilir bu yüzden donma yapar grafikleri düşürüp deneyin. Ya da RivaTuner gibi bir program ile değerlere bakınız.

4 GB 3050 laptop GPU'su önerinizi deneyeceğim.

Ekran kartının RAM kullanımı ne durumda?

Hiç bakmadım nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Düzeltme olarak en düşük grafiktede denedim ultradada aynı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı