R5 5600X 3070 sistem yük üstünde oyunlar kapanıyor

fener67

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.

Bundan 2-3 ay önce Ryzen 5-5600X, RTX3070 ve 32 GB RAM'li bir sistem almıştım fakat hangi oyuna girersem gireyim 5 dakika sonra beni oyunlardan masaüstüne hata vermeden atıyor ve çözümünü bulamıyorduk. 1-2 haftalık uğraşın ardından en sonunda garantiye göndermeye karar verdim ve bana işlemcide sorun olduğunu ve yenisiyle değiştirdiklerini söyleyip yaklaşık 2-3 hafta önce geri gönderdiler. Neyse ilk zamanlar LoL, Rocket League gibi bilgisayara fazla yük bindirmeyen oyunları indirdim. Hakikaten de oyundan atmadığını gözlemledim ve sorunun düzeldiğini düşündüm. Fakat ne zaman Back 4 Blood, FIFA 21, BF 2042 veya GTA V gibi AAA olan, sisteme yük bindiren oyuna girsem, ya DirectX hatası alıyorum ya crash alıyorum ya da hiçbir hata vermeden masaüstüne atıyor. Sizce sorun gene işlemciden mi kaynaklanıyordur? Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Corsair iCUE 4000X 750W 80+ Siyah Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ile birlikte gelen güç kaynağı

Valla sanmıyorum ama her şey olabilir

Corsair iCUE 4000X 750W 80+ Siyah Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa'nın içinde gelen güç kaynağı yeterli değil midir sizce de
Kasanın içinde dahili gelen güç kaynağı CX750F gayet yeterli ama problemli olabilir. Başka bir psu ile deneme şansınız varsa deneyin.

Az önce Rampage mi önerdin yanlış mı gördüm ben :D

Hem de Corsair'e karşılık :D
Konu sahibine CX750F yerine Rampage marka RMP-700-80P mi kullan diyorsunuz? :D
Bu dediğiniz şey, "atı bırak eşekle devam et." ile aynı.
Ben önermiş olduğunuz güç kaynağını bilmem rampage marka kasa ve güç kaynağı kullanıyorum ve memnunum ondan dolayı önerdim bahsettiğiniz güç kaynağı bundan daha iyiyse alsın tabiki.

Geri
Yukarı