R5 5600X 80 derecelerde dolanıyor

md9706

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, normalde ekran kartım 69 dereceleri görürken korkardım, şu an normal olduğunu öğrendim. Bu sefer başka bir sorunum çıktı, stok fan ile kullandığım Ryzen 5600X işlemcisi 77-78-79-80 derecelerde dolanıyor. Yer yer 85-86 de oldu ama sabit değil, sürekli düşüp geri yükseliyor. Bazen 80'de sabit kalıyor. Bu normal mi yapmam gereken bir şey var mı? PUBG oynarken her şey Ultra ayarlarda kasa camı takılı.

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 56

yenKO

Picopat
Kule tipi ya da sıvı soğutma al derim.
Arkadaşlar merhaba, normalde ekran kartım 69 dereceleri görürken korkardım, şu an normal olduğunu öğrendim. Bu sefer başka bir sorunum çıktı, stok fan ile kullandığım Ryzen 5600X işlemcisi 77-78-79-80 derecelerde dolanıyor. Yer yer 85-86 de oldu ama sabit değil, sürekli düşüp geri yükseliyor. Bazen 80'de sabit kalıyor. Bu normal mi yapmam gereken bir şey var mı? PUBG oynarken her şey Ultra ayarlarda kasa camı takılı.

sonicnix

Picopat
Stok fanınıza harici bir termal macun sürdünüz mü? Stok fanınızın işlemcinin üzerine tam temas ettiğine emin misiniz? Stok fanın vidalarını kontrol edin.

Burxut

Picopat
Voltaj sabitleme yapabilirsiniz. Ryzen 5 3600'de 1.3e çekiyordu millet. TDP değerleri aynı sizde 1.3vye çekebilirsiniz.

ahmetaltkn

Centipat
Yer
Yer
Kaç GHz kullanıyorsunuz? CPB açık mı? Ayrıca stok fan yetersiz o işlemciye.

KS
md9706

md9706

Femtopat
söylediklerinizden hiç birini yapmayı bilmiyorum. nasıl görebilirim? Program indirdim sıcaklıklar için şuan. oyundan çıktım fakat hala ısınıyor şuan boşta bile
bunlar var
Arkadaşlar burdan bakın
Kaç GHz kullanıyorsunuz? CPB açık mı? Ayrıca stok fan yetersiz o işlemciye.
bakar mısın

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 29
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    59,3 KB · Görüntüleme: 17
  • EN SON.png
    EN SON.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 23

Uğur Güreşçi

Hectopat
Makaleler
5
Stok soğutucu ile kullanıyorsanız gayet normal sıcaklıklar zaten özellikle siyah küçük Ryzen stok soğutucular öyledir eğer sıcaklıklar düşük olsun isterseniz sıvı soğutma ya da daha iyi hava soğutma alırsınız. Eğer o konularda da yardıma ihtiyacınız varsa biz her zaman buradayız yardımcı oluruz.

Tugra Okan

Decapat
Makaleler
1
Hocam Undervolt yapın veya soğutucu alın.

KS
md9706

md9706

Femtopat
Stok soğutucu ile kullanıyorsanız gayet normal sıcaklıklar zaten özellikle siyah küçük Ryzen stok soğutucular öyledir eğer sıcaklıklar düşük olsun isterseniz sıvı soğutma ya da daha iyi hava soğutma alırsınız. Eğer o konularda da yardıma ihtiyacınız varsa biz her zaman buradayız yardımcı oluruz.
İşlemci zarar görür mü peki bu şekilde soğutucu şart mı ?
Hocam Undervolt yapın veya soğutucu alın.
hocam undervolt dediğiniz nedir?

Yukarı