R5 5600X boşta 58 derece

Darkking06

Picopat
Daha fazla  
Merhaba işlemciden çok memnunum fakat boşta gezerken 58-62 derece arası gidip geliyor. Valorant tarzı oyunlarda ise 83 dereceyi buluyor. Üzerinde stok soğutucu var. Cooler Master MasterLiquid ML240L v2 soğutucusunu alsam çözüme ulaşır mıyım? Yoksa ömrü kısa olan bir işlemci mi satın aldım? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba işlemciden çok memnunum fakat boşta gezerken 58-62 derece arası gidip geliyor. Valorant tarzı oyunlarda ise 83 dereceyi buluyor. Üzerinde stok soğutucu var. Cooler Master Masterliquid ML240l V2 soğutucusunu alsam çözüme ulaşır mıyım? Yoksa ömrü kısa olan bir işlemci mi satın aldım? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Kasanızın hava akışı kötü olabilir. Stok fan yerine tam oturmamış olabilir.

Ömrü kısa diye bir şey yok. Hava akışı güzel bir kasada bile stok soğutucu nadiren yetersiz geliyorken hava akışı kötü bir kasaya sahipsen düşürmenin yolu soğutucu almak.

ML240 v2 yerine bütçe belirtin daha iyilerini önerelim.

CPB ayarını kapatırsan soğutucu alana kadar bedava sıcaklık düşürme yöntemi. Ama işlemci performansından %10-15 kayıp oluyor.

Merhaba işlemciden çok memnunum fakat boşta gezerken 58-62 derece arası gidip geliyor. Valorant tarzı oyunlarda ise 83 dereceyi buluyor. Üzerinde stok soğutucu var. Cooler Master MasterLiquid ML240L v2 soğutucusunu alsam çözüme ulaşır mıyım? Yoksa ömrü kısa olan bir işlemci mi satın aldım? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
Ben de stok soğutucuyla kullanıyorum. UV yapmama rağmen oyunlarda 75 derecelere dayanıyor. Sıvı soğutmayla çözümünüze ulaşırsınız. Ben de yakında sıvı soğutma alacağım :)

Ömrü kısa işlemci diye bir şey yok. Stok soğutucu'nun performansı öyle bir güçlü işlemci için yetersiz kalıyor. O işlemci için güzel bir kule tipi veya sıvı soğutma gerekli. Dediğiniz sıvı soğutma güzel fakat sıvı konusunda daha bilgili arkadaşlar öneri yapsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı