Çözüldü R5 5600X boşta 80 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesakyl38

Hectopat
Daha fazla  
Cihaz sıfır, kargodan 2 saat önce teslim aldım. PSU değişimini yaptım, kurdum ki ne göreyim? CPU yanıyor. İşlemci üzerinde stok fan mevcut ama bu kadar kötü olamaz galiba. Çıkardığım kabloları olduğu gibi tekrar takım, her şey çalışır vaziyette olduğuna eminim. Bu neden kaynaklanıyordur acaba?

Dosya Ekleri

• 1679742981959.png
    1679742981959.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 112
  • WhatsApp Görsel 2023-03-25 saat 14.20.10.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-25 saat 14.20.10.jpg
    354,9 KB · Görüntüleme: 115
Cihaz sıfır, kargodan 2 saat önce teslim aldım. PSU değişimini yaptım, kurdum ki ne göreyim? CPU yanıyor. İşlemci üzerinde stok fan mevcut ama bu kadar kötü olamaz galiba. Çıkardığım kabloları olduğu gibi tekrar takım, her şey çalışır vaziyette olduğuna eminim. Bu neden kaynaklanıyordur acaba?

Normal ısınması. Stok fan 5600ü çok zor soğutuyor. 5600X de normal.

Soğutucu plakanın işlemciye temas eden yüzünde genelde plastik bir bant bulunur, onu sökmemiş olabilirler.
Soğutucu tam oturmamış olabilir.
Termal macun bordo bulamacı olabilir :D kontrol etmekte fayda var.
Boşta 80’e de vurmaması lazım.
Her türlü bir kule tipi almanız gerekecek o işlemciye ama.

hocam cihaz itopya dan sıfır geldi 2 saattir çalışıyor macunda problem olduğunu düşünmüyorum
Montajı yapan arkadaşın majunu silmediğini veya vidaları düzgün sıkıp sıkmadığını bilemeyiz. Hatta araya jelatin düşürüp üstüne sıkmış bile olabilir. İşlemcinin kendisinde veya okuma değerlerinde bir hata olduğunu düşünmüyorum. Yük altında 90 dereceleri görse bu da stok soğutucudan kaynaklı olabilir. Ama boştayken bu durum normal değil ve sebebi büyük ihtimalle macunun yüzey temasında.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı