Çözüldü R5 5600X çok ısınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tgman

Decipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHz
Merhaba, sistemim için Ryzen 5 5600X almak istiyorum, fakat ısınma sorunu yaşayanları gördüm ben ise normal hava soğutma kullanacağım. Eğer ısınma sorunu yaşanıyorsa nasıl bir çözüm olur (işlemciye zarar vermeden) veya neleri dikkate alabiliriz söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Overclock olarak bahsetmiştim zarar vermek derken, ayrıca Dark Freezer X94RD modeli yeterli olacağını düşünüyorum sizce olur mu?

Stokta kullanacaksan yeterli olur. ( Pbo yapacaksanda yeterli olur)
Merhaba, sistemim için Ryzen 5 5600X almak istiyorum, fakat ısınma sorunu yaşayanları gördüm ben ise normal hava soğutma kullanacağım. Eğer ısınma sorunu yaşanıyorsa nasıl bir çözüm olur (işlemciye zarar vermeden) veya neleri dikkate alabiliriz söylerseniz sevinirim.
Kural 1 = Sen işlemciye zarar veremeden sistem kendisini kapatır.
Kural 2 = İyi bir hava akışın varsa stok soğutucu ile bile kullanabilirsin.
Kural 3 = Kule tipi soğutucu kullanabilirsin SE-224 vb. rahatlıkla düşecektir sıcaklıklar.(AIO'lar çok pahalı)

Dipnot : Isınma sorunları yaşayanların hepsinin kasası nefes alamıyor o yüzden :)

Kural 3 = Kule tipi soğutucu kullanabilirsin SE-224 vb. rahatlıkla düşecektir sıcaklıklar.(AIO'lar çok pahalı)

Dipnot : Isınma sorunları yaşayanların hepsinin kasası nefes alamıyor o yüzden

Dipnot : Isınma sorunları yaşayanların hepsinin kasası nefes alamıyor o yüzden :)
Overclock olarak bahsetmiştim zarar vermek derken, ayrıca Dark Freezer X94RD modeli yeterli olacağını düşünüyorum sizce olur mu?

Stokta kullanacaksan yeterli olur. ( Pbo yapacaksanda yeterli olur)

Çözüm

Geri
Yukarı