Çözüldü R5 5600X CPU 90 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
İşlemcim. Ryzen 5 5600X Lian Li 360 mm sıvı soğutucu ile soğutuyorum. Eskiden oyun oynarken uygulamadan balanceye alırıdm 55 derece Mac çıkar keyifle oynardım oyunumu. Şimdi balanceye basınca aynı sistem aynı oyun ama farklı sıcaklık, 70 80 hatta bazen 90'a çıkıyor. Var mı sebebini bilen?

Çözüm
Evet evet çıkardım.

Şimdi bilgisayarı açıp pompaya bakacağım sonra tekrar çıkartıp macunlayıp takacağım.

Şimdi pompanın borularını tutum içeride akış var rahatlıkla fark edebiliyorum. Tek seçenek termal macunu az sürmem mi kaldı şimdş.
Termal macun ya da kontakt problemi dediğim gibi. Sıvı soğutucuyu monte ederken eşit bir şekilde baskı uygulayıp vidaları sık.
Ayrıca bir konuyu birden fazla kez açmayın, mesaj yetkiniz süreli şekilde alınır. Onun yerine "Cevapla" butonunun yanındaki "Öne çıkar" butonunu kullanırsanız konunuz en üste çıkarılır.

Ayrıca bir konuyu birden fazla kez açmayın, mesaj yetkiniz süreli şekilde alınır. Onun yerine "cevapla" butonunun yanındaki "öne çıkar" butonunu kullanırsanız konunuz en üste çıkarılır.

Bilgilendirmeniz şçin çok teşekkür ederim, yeni yeni kullandığmdan özelliklerine pek hakim değilim. Dikkatli olacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı