Çözüldü R5 5600X - GTX 1050 Ti sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vahapk

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial balistix 3200 mhz (8x2) 16gb
SSD veya HDD modeli
Pny xlr 18 m2 ssd
Ekran kartı
1050 ti
Anakart
B450 s2h v2
İşlemci
AMD 5600X
Yeni topladığim sistemi bütün kabloları düzgüm bir sekilde kontrol ettim. Bir sıkıntı yok gibi, ama nedense bilgisayar fanlar donüyor ama monitöre görüntü gitmiyor, calışmiyor yani. Aklıma bir neden acaba işlemcim anakartıma göre yüksek oldugu icin okumuyor mu geldi ama uyumlu sitesinden baktığımda. Başka ne sebep olabilir cözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Yeni topladığim sistemi bütün kabloları düzgüm bir sekilde kontrol ettim. Bir sıkıntı yok gibi, ama nedense bilgisayar fanlar donüyor ama monitöre görüntü gitmiyor, calışmiyor yani. Aklıma bir neden acaba işlemcim anakartıma göre yüksek oldugu icin okumuyor mu geldi ama uyumlu sitesinden baktığımda. Başka ne sebep olabilir cözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
Bios update yapman gerekiyor.
Bios update yapman gerekiyor.

Çözüm
@heturan53

Monitorun kablosunu ekran kartına taktığınıza emin misiniz? Belki onboard girişe takmış olabilirsiniz.

Monitorün hdm kablosunu ilk başta ekran kartına sonra ekran kartını çıkarıp sadece anakart taktım değisen bir şey olmadı.

Eski bir işlemci takıp BIOS Update etmelisiniz ondan sonra sistem.

BIOS Update yapman gerekiyor.

BIOS Update yapınca düzeldi teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı