R5 5600X hata vermeden sistem yeniden başlıyor

Raijin

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım anakart ve işlemcimi takıp 7C95V25 BIOS Update yaptıktan sonra PC açılmaya başladı fakat 10-15 dakika webde gezerken veya herhangi bir oyunu açmaya çalışırken sistem hiçbir hata mesajı vermeden reboot yapıyor. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
MSI B550M PRO-vdh Wi-Fi.
Kingston 2x8 2666 MHz RAM.
EVGA RTX 3070 ekran kartı.
Thermaltake 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç ile alakalı bir soruna benziyor. PSU'nun 12V dağılımı nasıl bakmak lazım. Eğer iki 12V rail varsa GPU'ya bir tanesini tahsis etmek gerekebilir. Güç kaynağındaki yapışkanın bilgilerini paylaşabilir misiniz? Ve GPU ve CPU kablolarının nasıl bağlı olduğunu?

Eğer imkan varsa ben başka güçlü bir PSU ile denerdim.

Yeni aldığım anakart ve işlemcimi takıp 7C95V25 BIOS Update yaptıktan sonra PC açılmaya başladı fakat 10-15 dakika webde gezerken veya herhangi bir oyunu açmaya çalışırken sistem hiçbir hata mesajı vermeden reboot yapıyor. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi.
Kingston 2x8 2666 MHz RAM.
EVGA RTX 3070 ekran kartı.
Thermaltake 650W PSU.

Sorununuzun aynısı bende var ve aynı işlemci ve anakart lütfen sorunu çözebildiyseniz benimlede paylaşabilir misiniz?

Hocam, PSU kaynaklı olabilir. Reset atmada en önemli etkenlerden biridir.

Daha öncesindede sürwkli yapmama rağmen düzelmemişti ama şimdi tekrar BIOS'u default edip Save attım RAM hızımı 2666'dan 3000'e çıkarttım ve bilgisayarı yeniden başlattım umutsuzca girdim valoranta 40 dakika boyunca nedense kapanmadı o kadar alıştım ki kapanmasına :D (Max 15 dk resetlenmemişti) şu an hala bilgisayarım açık hiçbirşeye ellemiyorum kapamayada korkar oldum eğer sabaha restart atmamışsa düzelmiş olabilir yaptığım 1 miliyon işlem sonrası.

Geri
Yukarı