R5 5600X High Sierra "Failed to parse string field" hatası

Racnaic

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. High Sierra kurmaya çalışıyorum. Bir arkadaşım Config dosyasında yardımcı oldu ama sanırım hatalı. Aldığım hatayı ve sistem özelliklerimi yazıyorum eğer bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim.

• Anakart: Tomahawk B450 Max
  • Ekran kartı: GTX 1060 6 GB
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • RAM: 2x16 GB G.Skill Trident Z
hata.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu EFI ile dener misiniz? Ek olarak GTX 1060 ile macOS'da ağır işlemler yapmayacaksanız OCLP yamasıyla Big Sur veya üstü bir sürüm kullanabilirsiniz.

Bu EFI ile dener misiniz? Ek olarak GTX 1060 ile macOS'da ağır işlemler yapmayacaksanız OCLP yamasıyla Big Sur veya üstü bir sürüm kullanabilirsiniz.
Merhabalar tekrar teşekkürler cevabınız için. Şuan evde olmadığım için ekran görüntüsünü çekip atamadım fakat sabah işe gelmeden önce denediğimde çıkan ekranda 2 seçenekli bir ekran vardı ve yanlış hatırlamıyorsam OpenCore ve Windows seçeneklerinden birini seçmemi istiyordu. ben OpenCore seçtiğimde aynı ekran bilgisayar yeniden başladı ve geldi Windows'u seçtiğimde ise Windows olarak açıldı. Akşam eve geçtiğim zaman konuya fotoğrafı ekleyeceğim böyle bir olay yaşadım özetle. Teşekkürler.

Tekrar selamlar karşılaştığım ekranlar burası NO NAME seçtiğimde diğer görselin olduğu ekrana geçiyor ve kısa süre sonra aynı 1. ekrana geri dönüyor

Tekrar selamlar az önce diskin belirli kısmının kilitli olduğunu gördüm ve diski sıfırladım böyle bırakıp mı devam etmem gerek yoksa bir ayar yapmalı mıyım? Şu an NO NAME gitti sadece Windows gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    92,7 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    112,5 KB · Görüntüleme: 17
  • disk.png
    disk.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 19
O diske kurmayacaksanız sonra da biçimlendirme yapabilirsiniz, bu hatayı benim attığım EFI ile mi alıyorsunuz?
evet sizin attığınız efi dosyasında aldım bu hatayı şimdi şöyle yaptım az evvel. Diski full sıfırladım ve NTFS formatında bıraktım. Ardından bios ayarlarını doğru yapmadığımı düşündüğüm için ayarları sıfırladım ve tekrar ayarları yapıp deneyeceğim. Lakin yanlış hatırlamıyorsam secure boot seçeneğini kapattığımda usbyi görmüyordu yada legacy boot ikisinden biri orda kafam biraz karıştı kapalımı tutmam gerekiyor yoksa açıkmı. BIOS ayarları için önerdiğiniz bir başlık varsa ona göre yapabilirim bu arada

Bu makaledeki BIOS ayarlarını yapabilirsiniz hocam, yaptıktan sonra tekrar hata alıyor musunuz bakın. Attığınız fotoğrafta USB'deki EFI klasörünü okuyamadığını belirtiyor.

Her seferinde bir gelişmeyle geliyorum galiba şimdi Mac ekranı açıldı 2 seçenek sundu birinde Windows diğerinde install High Sierra. High Sierra'ya tıkladığım zaman aldığım sonucu ekliyorum ve bir yandan araştırmaya devam ediyorum :)

Hata kodu MAC-27ad2F918AE68F61

Dosya Ekleri

• 3.jpeg
    3.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 13
Tamamdır hocam, bunun çözümü SMBIOS değiştirmek. Kendiniz değiştirmeniz daha iyi olur, SMBIOS olarak MacPro6,1 kullanabilirsiniz.

Yeni maceraya kollarımı sıvadım ve girişiyorum durumdan haberdar edeceğim çok teşekkürler Enes.

Config dosyasını MacPro6,1 olarak hazırladım şimdi karşılaştığım hata "end Setconsole Mode" oldu şimdi ona bakıyorum.

Sanırım aldığım hata yine config dosyasıyla alakalı forumda bir arkadaşın sistemine çok yakın sistemin link veya SS ordan koymak doğru olup olmadığını bilmediğim için eklemiyorum fakat aynısını bi' denemeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı