R5 5600X için 1200 TL sıvı soğutucu önerisi

desoild

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Sistem özellikleri;
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio.
MB: MSI B550-A PRO 4400MHz(OC)
PSU: Sharkoon 650W SHP650 V2 80+

Sistem için AMD stok fan Stealth Wraith kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Fakat 2K oynadığım oyunlarda CPU özellikle 85 dereceyi gördüğü için under voltaging ile 1.2 v 4200 MHz olarak kullanıyorum. Şu an maksimum 70 derece görüyorum fakat triple a oyunlarda CPU'nun soğuk kalmasını istiyorum. Özellikle yazın sıkıntı yaşamadan kullanmak istiyorum. Bu sebeple kasamın üst mazgalına uyumlu 240mm radyatör boyutlu sıvı soğutucu arıyorum. Bütçe belirtilmiştir, özellikle kullanan kişilerin yorumlarına ihtiyacım var. Corsair H100I veya Cooler Master M.240l gibi ürünleri kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Kasanız?

Bütçen doğrultusunda alabileceğin en iyisi budur muhtemelen;
Aynı modelin 240mm olanını da öneririm. Kullanıyorum, memnunum.

Merhabalar.
Sistem özellikleri;
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio.
MB: MSI B550-A PRO 4400MHz(OC)
PSU: Sharkoon 650W SHP650 V2 80+

Sistem için AMD stok fan Stealth Wraith kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Fakat 2K oynadığım oyunlarda CPU özellikle 85 dereceyi gördüğü için under voltaging ile 1.2 v 4200 MHz olarak kullanıyorum. Şu an maksimum 70 derece görüyorum fakat triple a oyunlarda CPU'nun soğuk kalmasını istiyorum. Özellikle yazın sıkıntı yaşamadan kullanmak istiyorum. Bu sebeple kasamın üst mazgalına uyumlu 240mm radyatör boyutlu sıvı soğutucu arıyorum. Bütçe belirtilmiştir, özellikle kullanan kişilerin yorumlarına ihtiyacım var. Corsair H100I veya Cooler Master M.240l gibi ürünleri kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Kaliteli modeldir.

Kasanız 360mmm destekliyorsa bu fiyat içerisinde alınacak en kaliteli modeldir.
Bütçe artar ise;
Bunu da bırakayım;

Hocam ilk olarak PSU’yu değiştirin yoksa bir kaç güne patlar büyük ihtimalle.

Kasam msi mag forge 100r . Sistem hazır sistemdi psu açıkcası bütçe nedeniyle yükseltmemiştim pişmanım. Yine de sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum

Geri
Yukarı