R5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
1500
Önceki mesajı düzenledim, üretici sayfasında 2400 MHz desteği mevcut.

Anladım şu an işlemciyi sipariş etmekteyim attığınız anakartı sipariş ettikten sonra montajdan sonra herhangi bir BIOS Update vs yapmam gerekmektemi yoksa stabil olarak sistem çalışmaya devam eder mi çünkü şu an mevcutta bir hard disk ve sistemim bulunmakta sadece anakart ve işlemci değiştireceğim.

Anladım şu an işlemciyi sipariş etmekteyim attığınız anakartı sipariş ettikten sonra montajdan sonra herhangi bir BIOS Update vs yapmam gerekmektemi yoksa stabil olarak sistem çalışmaya devam eder mi çünkü şu an mevcutta bir hard disk ve sistemim bulunmakta sadece anakart ve işlemci değiştireceğim.

5000 serisine hazır olarak gelmesi lazım. Oldu ki eski sürüm BIOS ile geldi. Anakartta Flash BIOS desteği mevcut. İşlemcisiz olarak BIOS güncelleme yapılabilir, yardımcı olması açısından videoyu da bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak, anakart değişiminde sürücü uyumsuzlukları yaşamamak açısından işletim sistemini yeniden kurmak daha sağlıklı olur.

5000 serisine hazır olarak gelmesi lazım. Oldu ki eski sürüm BIOS ile geldi. Anakartta flash BIOS desteği mevcut. İşlemcisiz olarak BIOS güncelleme yapılabilir, yardımcı olması açısından videoyu da bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak, anakart değişiminde sürücü uyumsuzlukları yaşamamak açısından işletim sistemini yeniden kurmak daha sağlıklı olur.

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun anakart ve işlemciyi sipariş ettim kurulumu yaptıktan sonra SSD'yi dediğin gibi sıfırlayıp temiz bir kurulum yapacağım umarım herhangi bir sorunla karşılaşmam iyi geceler.

Dikkatli secmeni iyi oneririm ASUS Prime X570-P anakartina sahibim ve VRM sogutucu fanim 2500 3000 RPM'lere kadar cikiyor ve 60 derecede kalıyor ben onu bir sekil 1500 RPM'e indirip 70 derece sabitledim ama sen dikkatli sec.

Anakart olarak bende Mortar'ı öneririm. Gaming.gen güvenilirdir. Kendi monitörümü oradan aldım. İşlemci içinse Ryzen 5 5600X değil de Ryzen 5 5600 almanızı öneririm. 350 TL daha ucuz. Aralarındaki tek fark 0.2GHz. Mimari olarak aynılar.

Anakart olarak bende Mortar'ı öneririm. Gaming.gen güvenilirdir. Kendi monitörümü oradan aldım. İşlemci içinse Ryzen 5 5600X değil de Ryzen 5 5600 almanızı öneririm. 350 TL daha ucuz. Aralarındaki tek fark 0.2GHz. Mimari olarak aynılar.
Arada 350tl fark varda 5600x alsın. Bu günlerde 350tl ile bişi alınamıyo zaten, o farkı hak eder bence.

Geri
Yukarı