R5 5600X için Anakart Önerisi

StormGonsalez

Hectopat
İşlemci
R5 5600x
Merhaba. Şu an R5 2600 kullanıyorum. B450 anakart kullanıyorum. Ekran kartımda MSI 3060 Ti 3 Fanlı. İşlemcimi 5600X e yükseltmek istiyorum. Anakart olarak MSI düşünüyorum sizce ne almalıyım? Farklı bütçelerde 2-3 model önerebilir misiniz fiyat performans ürünlerinden bir tanesi RGB olursa sevinirim teşekkür ederim.

Güncel

Son düzenleme:
Sadece oyun odaklı bir kullanımın varsa bu anakart ile kullanabilirsin.

Ama tavsiyem 5600X yerine 5600 almandır. Aynı performansı veriyorlar. İki işlemci arasındaki tek fark 200 MHz zaten.

BIOS sürümünü 5600'e uygun olan sürüme güncellemeyi unutma.

Sadece oyun odaklı bir kullanımın varsa bu anakart ile kullanabilirsin.

Ama tavsiyem 5600X yerine 5600 almandır. Aynı performansı veriyorlar. İki işlemci arasındaki tek fark 200 MHz zaten.

BIOS sürümünü 5600'e uygun olan sürüme güncellemeyi unutma.
Oyun vs çok ağır işler yapmıyorum. R5 2600 eskidi daha fazla eskimeden yükseltip elimdekini de satmak istiyorum.

Oyun vs çok ağır işler yapmıyorum. R5 2600 eskidi daha fazla eskimeden yükseltip elimdekini de satmak istiyorum.
Anakart değiştirmenizi önermememin sebebi 1300 TL'ye anca elinizdeki gibi bir model alabiliyorsunuz mevcut piyasada maalesef.

1300 TL bütçe belirtmedim ama 2-3 farklı bütçede uygun orta pahalı diye öneriniz varsa memnun kalırım :)
2000 TL civarlarına geldim ve hâlâ kaliteli bir anakart bulamadım. Gerek yok, elinizdeki anakart ile devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı