R5 5600X için kule tipi soğutucu tavsiyesi

ŞevKo

Decapat
Daha fazla  
1-) Arkadaşlar aşağıda sıraladığım sistemime kule tipi soğutucu tavsiyeniz nelerdir? Sabit bir bütçe yok. F/P, sessizlik, iş görme ile birlikte ortalama bir şey istiyorum.
2-) Önereceğiniz kule tipi soğutucuların ebatları aşağıda belirtilen kasama ve mATX anakartıma uyacak mı? Bunu neye göre anlıyoruz?
3-) Sadece CS:GO oynamak için aşağıdaki sistemime stok fan yeterli olur mu? İlla kule tipi şart mı? (Çözünürlük düşük oynuyorum işlemciye yük illaki binecektir)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Kasa: ASUS TUF Gaming GT301.
İşlemci: R5 5600X.
Anakart: ASUS Prime B550M-K 4600MHz (OC) (matX)
Ekran kartı: ASUS TUF Gaming RTX 3060 Ti 8 GB 256 bit.
RAM: (2x8) 16 GB.

Sıvı soğutucu da olur derseniz:

Ben illa kule tipi isterim derseniz:

Uğurkan hocam çok sağol yardımın için. Bu kule tipi soğutucular kasama ve mATX anakartıma uyacak mı? Bunu neye göre anlıyoruz? Kasa dışına taşar mı ya da Ramlerin üzerine biner mi?

Uğurkan hocam çok sağ ol yardımın için. Bu kule tipi soğutucular kasama ve mATX anakartıma uyacak mı? Bunu neye göre anlıyoruz? Kasa dışına taşar mı ya da RAM'lerin üzerine biner mi?

Kasanızın boyutlarına baktım, hepsi kasanıza sığıyor. Anakartınız AM4 soket attığım tüm soğutucular da AM4 soketi destekliyor. RAM'in üstüne binip binmediğini anlayabilmem için RAM modelini de söylemeniz lazım. Ya da direkt attığım sıvı soğutmayı alın RAM'in üstüne binmek gibi bir derdiniz kalmaz.

RAM'lerim HyperX Fury RGB 3200MHz 8x2 16 GB 16CL.

41mm hocam yükseklik (RAM'lerinizin). Bu bağlamda RAM'lerinizin üstüne bineceğini de düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı