R5 5600X için ROG STRIX LC 240 soğutma nasıldır?

29028

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba,
Bu ay başarabilirsem R5 5600x işlemci ile, Rog Strix LC 240 RGB sıvı soğutmayı almayı düşünüyorum.
5600X işlemci için şu an en iyi sıvı soğutma donanımını aramaktayım.

amd-ryzen-5-5600x-alti-cekirdek-3-70-ghz.jpg

Facebook üzerinden çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli içerikler üretmeye çalışıyor ve eksiklerimi tamamlayarak daha iyi deneyimler paylaşmak istiyorum. Anakartım gigabyte b450m s2h resmi sitesi üzerinden R5 5000 series yazıyor.

board.jpg

Burayı dikkatli okuyunuz: Alanya'da oturuyorum. Alanya gibi sıcak bir yerde yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum 30/40 derece arası sıcaklık yaşanmakta. Öğrenmek istediğim şey yukarıda sizlerle paylaştığım sıvı soğutma R5 5600X için üst yüzey soğutma sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun yanında bilgisayarı konumlandırdığın yer, kasanın hava akımının ne denli sağlıklı olduğu da önemli. Tabi sıvı soğutucuyu konumlandırman vs vs.

Ben de 5600x kullanıyorum. Soğutucu olarak da Corsair H100 RGB. Yine de sıvı soğutmayı sandviç dediğimiz Pull&Push şeklinde ekstra iki fan ile de destekliyorum. 4.4ghz 1.25v sabit ayarda OCCT power testi 85-90 derece, ağır kullanımlarımda oyun render falan derken maksimum 70 oluyor (4.2Ghz 1.2v değerinde çok daha serin). Daha uygun fiyatlı işini görecek bir sıvı soğutucuya sağlıklı bir kasa içi havalandırması sağladığın sürece 5600x'i rahatlıkla soğutabileceğini düşünüyorum.

13.jpg

@KafadanKontak kasamın yan tarafraları tamamen açık ve tamamen masamın üzerinde (gönderdiğin resimdeki gibi) tutuyorum. Masam biraz büyük olduğu için bu konuda rahatım.
2022-05-25 11-05-29.JPG
Senin için bu resmi ekledim.
4.4ghz 1.25v sabit ayarda OCCT power testi 85-90 derece, ağır kullanımlarımda oyun render falan derken maksimum 70 oluyor (4.2Ghz 1.2v değerinde çok daha serin). Daha uygun fiyatlı işini görecek bir sıvı soğutucuya sağlıklı bir kasa içi havalandırması sağladığın sürece 5600x'i rahatlıkla soğutabileceğini düşünüyorum.
Bildirim ve öneri için teşekkür ederim. Yayınlarda sık olarak ekip arkadaşlarım ile bilrikte emilatör kullanarak pubg oynuyorum. 20/40 CPU kullanımını görüyorum. 5600x bir çok yorum okudum.

R5 5600x kullanıcısı olarak bana önerebileceğin soğutmaları tavsiye eder misin? inceledikten sonra sipariş verebilirim.

İkisi de yanlış seçim. İşlemci 5600, soğutucu Mugen 5.
Önerin için teşekkürler. Lütfen karşılaştırma değerlerini incele.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@KafadanKontak kasamın yan tarafraları tamamen açık ve tamamen masamın üzerinde (gönderdiğin resimdeki gibi) tutuyorum. Masam biraz büyük olduğu için bu konuda rahatım.
Eki Görüntüle 1398885
Senin için bu resmi ekledim.

Bildirim ve öneri için teşekkür ederim. Yayınlarda sık olarak ekip arkadaşlarım ile bilrikte emilatör kullanarak pubg oynuyorum. 20/40 CPU kullanımını görüyorum. 5600x bir çok yorum okudum.

R5 5600x kullanıcısı olarak bana önerebileceğin soğutmaları tavsiye eder misin? inceledikten sonra sipariş verebilirim.

Önerin için teşekkürler. Lütfen karşılaştırma değerlerini incele.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5600X bir kaç oyunda 1 FPS fark atmış😃 Bir de fiyat farkına bak...

Bu sıvı soğutucunun performansı konusunda çok fazla iyi yorum var. Bir çok benzeri ürünün üstünde performans veriyormuş. Sen de bir incele derim. Bu arada kimi zaman kasa kapağı açık şekilde kullanmak negatif de etkiliyor diye biliyorum ısı değerlerini. Hava akımının yönlendirilerek tahliye edilmesi yeterli. Toz da çok çekecektir bu şekilde bence.

Bu sıvı soğutucunun performansı konusunda çok fazla iyi yorum var. Bir çok benzeri ürünün üstünde performans veriyormuş. Sen de bir incele derim. Bu arada kimi zaman kasa kapağı açık şekilde kullanmak negatif de etkiliyor diye biliyorum ısı değerlerini. Hava akımının yönlendirilerek tahliye edilmesi yeterli. Toz da çok çekecektir bu şekilde bence.

Bu sıvı soğutucu sıkıntı çıkarıyordu bir ara😃 Düzeltmemiş olabilirler.

5600X bir kaç oyunda 1 FPS fark atmış😃 Bir de fiyat farkına bak...
Yani tavsiyen 5600 mü olacak? 5600 alırsam soğutmaya ihtiyacım olacak mı?
Sık sık içini kompresör ile temizliyorum. İki ayda bir kez fanları çıkartıp sık sık yıkıyorum.

Yani tavsiyen 5600 mü olacak? 5600 alırsam soğutmaya ihtiyacım olacak mı?

Sık sık içini kompresör ile temizliyorum. İki ayda bir kez fanları çıkartıp sık sık yıkıyorum.

5600 çok daha mantıklı. İyi bir soğutma alırsan geliştirme imkanın olur, elindeki de daha serin çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı