R5 5600X için soğutma tavsiyesi

• Konuyu başlatan agei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
R5 5600X işlemci bilgisayarı ilk satın aldığımda stok soğutucu ile kullanıyordum. Hiç ayar yapılmadan oyunda 77 menülerde 85 dereceyi görüyordu. Daha sonrasında elime bir şekilde pek de kaliteli olmayan bu: GAMETECH FREEZER HD2.0 AMD/INTEL RAINBOW İŞLEMCİ FANI Fiyatları ve Özellikleri
Soğutucu elime geçti ve değiştirmek istiyorum. Curve optimizer negative 25 de işlemci 75 dereceyi buluyor oyun oynarken. Bu durumdan çok sıkıldım 500 TL bütçe ile bu işlemciyi rahatlıkla soğutabilecek bir soğutma önerebilir misiniz?

R5 5600X işlemci bilgisayarı ilk satın aldığımda stok soğutucu ile kullanıyordum. Hiç ayar yapılmadan oyunda 77 menülerde 85 dereceyi görüyordu. Daha sonrasında elime bir şekilde pek de kaliteli olmayan bu: GAMETECH FREEZER HD2.0 AMD/INTEL RAINBOW İŞLEMCİ FANI Fiyatları ve Özellikleri
Soğutucu elime geçti ve değiştirmek istiyorum. Curve optimizer negative 25 de işlemci 75 dereceyi buluyor oyun oynarken. Bu durumdan çok sıkıldım 500 TL bütçe ile bu işlemciyi rahatlıkla soğutabilecek bir soğutma önerebilir misiniz?

SE 224-XT fanı sesli ama 500 TL bütçe yazmışsın soğutucuyu alıp daha sessiz bir fan ekleyebilirsin.

Şu soğutucu iyi diye biliyorum.

Aslında bütçenize yakın sayılabilecek fiyata 240mm AIO da alınabilir.

Düzenleme: Unuttuğumuz önemli bir detay var. Kasanızın modeli veya maksimum CPU soğutucu yüksekliğini bilerek tavsiye vermek lazım. Her soğutucu her kasaya sığmaz.

Veya

+

SE 224-XT fanı sesli ama 500 TL bütçe yazmışsın soğutucuyu alıp daha sessiz bir fan ekleyebilirsin.

Zaten ekran kartım Zotac pek bir sorun teşkil etmiyor ses.😀

Veya.

+

Sıvı soğutma almayı pek düşünmüyorum. Ayrıca ekstra fan sadece sesi azaltıyorsa pek gerek yok. Takması zahmetli bir iş mi?
Şu soğutucu iyi diye biliyorum.

Aslında bütçenize yakın sayılabilecek fiyata 240mm AiO da alınabilir.

Düzenleme: Unuttuğumuz önemli bir detay var. Kasanızın modeli veya maksimum CPU soğutucu yüksekliğini bilerek tavsiye vermek lazım. Her soğutucu her kasaya sığmaz.

Corsair Spec Delta RGB. Tam sistemim imzada var.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim. Siz de galiba se-224-xt kullanıyorsunuz 3600'ü nasıl soğutabiliyor acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı