R5 5600X için soğutucu önerisi

Selene

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar R5 5600X işlemci aldım fakat aldığım işlemci MPK yani stok fan ile gelecek. Fakat çoğu aynı işlemciyi kullanan arkadaşım soğutucunun yetersiz olduğunu söylüyor benim istediğim ise maksimum bütçem 700 TL olduğu için bu işlemciyi yük altında yeterince soğutacak fiyat performans bir soğutucu "fuma 2" haricinde tavsiyeleriniz varsa yazarsanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
SE224XT yeterli gelir.
Evet hocam ilginçtir ki bu soğutucu hem fiyat performans hem de iyi yorumlar görüyorum siz test etmişmiydiniz tecrübeleriniz mevcut mu acaba?

@Bella_ciao hocam peki bir de RAM tavsiyesi eder misiniz bütçem 900 TL.

Bahsettiğin RAM'i de alabilirsin.

Bahsettiğin RAM'i de alabilirsin.

Bunlardan herhangi bir farkı var mı hocam peki? Yoksa bahsettiğim team t-force vulcan tuf gaming beni baya idare eder mi?

Bunlardan herhangi bir farkı var mı hocam peki? Yoksa bahsettiğim Team T-Force TUF Gaming beni bayağı idare eder mi?
Bence RAM olarak yukarıdakini alman daha mantıklı. Kaliteli çipler oluyor bunlar. Arkadaşın attıklarına göre daha pahalı olsa da muhtemelen rahatlıkla 3600 CL14 veya 4000 CL16 çalıştırabilirsin.

Ayrıca 2. Ele de bakmanı öneririm. Kapalı kutu uygun fiyata RAM bulabilirsin belki.

Soğutucu olarak 5600X kullanıcısı olarak Fuma 2 öneririm. Konu içerisinde önermeyin dediğini gördüm ama iyi soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı