R5 5600X için soğutucu önerisi

Yoi

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX3060
Son düzenleyen: Moderatör:
160mm'ye kadar soğutucu yüksekliği destekliyor kasanız.

Bütçe belirtmemişsiniz ancak ben size hem uygun hem performanslı hem de kendi kullandığım ve bu işlemci için soğutucu önerisi istenen hemen hemen her konuda tavsiye ettiğim soğutucunun linkini bırakayım.

ve Yanında Termal macun olarak şunu önerebilirim. https://www.hepsiburada.com/arctic-...ctcp00002b-p-HBV00000KBT85?magaza=Hepsiburada

Ryzen 5 5600 ile kullanıyorum abartısız söylüyorum maximum 63 dereceyi görüyor.

sendede maximum 69'u görür diye düşünüyorum.

160Mm'ye kadar soğutucu yüksekliği destekliyor kasanız.

Bütçe belirtmemişsiniz ancak ben size hem uygun hem performanslı hem de kendi kullandığım ve bu işlemci için soğutucu önerisi istenen hemen hemen her konuda tavsiye ettiğim soğutucunun linkini bırakayım.

Siz kaç derece alıyorsunuz ortalama.

Siz kaç derece alıyorsunuz ortalama.
Tam yükte 75'i görmedim desem yeridir.

Anakartınız MSI marka ise yazılımla birlikte soğutucunun RGB fanının hangi derece aralıklarında hangi renk olmasını istiyorsanız o şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.

Örn;

45-60 derece arası Koyu Mavi
60-75 arası Turuncu
75 ve sonrası Kırmızı şeklinde vs.

4.png

R5 5600X işlemci 96 dereceyi görüyor. Daha önce de konu açmıştım ama işlemcilerin kasaya sığıp sığmayacağını anlayamadım.
Kasa bu Corsair Carbide Series SPEC-Delta 650W 80+ Bronze Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa buna uygun soğutucu önerirseniz sevinirim çok kaliteli olmasına gerek yok 75 80'e düşürse yeter.

Stok fan tam oturmamış olabilir sıcaklık stok fana göre fazla geldi ama gene de şunu öneririm.

Tam yükte 75'i görmedim desem yeridir.

Anakartınız MSI marka ise yazılımla birlikte soğutucunun RGB fanının hangi derece aralıklarında hangi renk olmasını istiyorsanız o şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.

Örneğin;

45-60 derece arası koyu mavi.
60-75 arası turuncu.
75 ve sonrası kırmızı şeklinde vs.

Eki Görüntüle 1436755

Son bir sorum var 3 pin olmazsa çalışmıyor falan yazmışlar yoruma onla ilgil bir sıkıntı yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı