R5 5600X ısınıyor

Charex

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG D41 3200MHZ CL16
Anakart
asus b550m k
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 2 ay oluyor ve ısınma sorunu oldugunu fark ettim 5600X stok sogutucu ile neden bu kadar sıcak hiçbir ayar yapmadım overclock veya BIOS tarzı.
Şeylerde bakmadım boş 55-60 derece yük altına 84 üstüne çıkmıyor ama 84 sabit oluyor nasıl çözerim bunu sıvı sogutmalar çok pahalı bilgisayarı da yeni aldım. Bu ısınma işlemciyi eritir mi çünkü UE5 ile uğraşıyorum RDR Cyberpunk gibi oyunlarda oyniyorum bu kadar ısınması işlemcinin ömrünü yer mi veya işlemci sıcaklıktan eriyip bozulur mu bilen birileri yardımcı olabilir mi çok araftayım.

Arkadaşlar bilgisayarı alalı 2 ay oluyor ve ısınma sorunu oldugunu fark ettim 5600X stok sogutucu ile neden bu kadar sıcak hiçbir ayar yapmadım overclock veya BIOS tarzı.
Şeylerde bakmadım boş 55-60 derece yük altına 84 üstüne çıkmıyor ama 84 sabit oluyor nasıl çözerim bunu sıvı sogutmalar çok pahalı bilgisayarı da yeni aldım. Bu ısınma işlemciyi eritir mi çünkü UE5 ile uğraşıyorum RDR Cyberpunk gibi oyunlarda oyniyorum bu kadar ısınması işlemcinin ömrünü yer mi veya işlemci sıcaklıktan eriyip bozulur mu bilen birileri yardımcı olabilir mi çok araftayım.

İşlemci ısınması işlemciyi eritmez lakin 5600X zaten biraz olsa bile ısınan bir işlemcidir.
Siz stok soğutucu ile kullandığımızdan normal gibi geldi demek isterdim ama boştaki sıcaklığı yüksek gibi.

İşlemci erimez çünkü zarar göreceği sıcaklıklarda kendini kapatır. 84 derece biraz yüksek fakat çok da zarar gelmez uzun vadede.

Stok soğutucu 5600X için yetersiz.

Öncelikle, güç ayarlarından "Nihai performans" seçeneğini kullanıyorsanız onu "Yüksek performans" seçeneği ile değiştirin.

Eğer "Nihai performans" seçeneğini kullanmıyorsanız UV yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanız ile duvar arasında en az 30 cm boşluk olmalı, düzgün hava sirkülasyonu için önemli.

Sıcaklık değerleriniz yük altında normal, boştaki sıcaklık değerinin yüksek olmasının nedeni büyük ihtimalle ilk söylediğim güç seçeneğinden kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı