R5 5600X OC performansı değiştirmiyor

58cilgin

Centipat
Arkadaşlar, Ryzen 5 5600X kullanıyorum 3.70 GHz'de aldığım FPS'yi 4.7 GHz çıkardığımda gene aynı FPS'yi alıyorum. Birçok test yaptım anlam vermiş değilim. Acaba diğer bileşenlerden mi kaynaklanıyor?

• Ekran kartı: NVIDIA GTX1050 Ti.
  • Anakart: MSI X570A Pro.
  • RAM: 3600MHz Corsair CL18.

Ekran kartın o işlemci için çok düşük. O yüzden işlemci OC aldığın FPS'i yükseltemez. Ekran kartını OC yapmalısın. Çok büyük artışlar bekleme ama.

Bende aynı durumdan şüpheleniyordum dediğiniz gibi ekran kartım bu işlemci için düşük. İşlemci gerçekten çok iyi çok memnunum rekabetci oyunlarda 1050 Ti kullanmama rağmen ortalama FPS ciddi arttı. Pentium G4560 kullanıyordum öncesinde.
Ekran kartın işlemcine göre çok çok düşük kalmış. İşlemcin 3.7 GHz de olsa 4.7 GHz de olsa ekran kartına fazlasıyla yetebildiği için FPS artışı göremezsin.

Aydınlatıcı cevabın için teşekkür ederim bana da ekran kartında dolayı geliyordu zaten.

Bende aynı durumdan şüpheleniyordum dediğiniz gibi ekran kartım bu işlemci için düşük. İşlemci gerçekten çok iyi çok memnunum rekabetci oyunlarda 1050 Ti kullanmama rağmen ortalama FPS ciddi arttı. Pentium G4560 kullanıyordum öncesinde.

5600X ile G4560 arasında dağlar kadar fark var. Çağ atlamışsınız😀 dediğim gibi ekran kartına OC yapın. Zamanında CS:GO'da ortalama 10 FPS artış yakalamıştım.

5600X ile G4560 arasında dağlar kadar fark var. Çağ atlamışsınız😀 dediğim gibi ekran kartına OC yapın. Zamanında CS:GO'da ortalama 10 FPS artış yakalamıştım.

CS:GO minimum ayarlarda ortalama 150 200 FPS alıyordum Pentium işlemci ile şimdi 500'ün altına çok nadir düşüyor 600 700 Fortnite'yi doğru düzgün oynayamıyordum 80FPS 50 FPS oluyordu şimdi 250'den aşa nadir oluyor. Tek sıkıntım eskiden beri oynadığım Knight Online da pazar bölgesinde takılmalar oluyor oda AMD işlemciden kaynaklıymış sanırım önemli değil oda.

Yeni konular

Geri
Yukarı