R5 5600X RTX 3060 Ti BF5 darboğaz

KiralAB

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. BF5 oynarken Ryzen 5 5600X işlemci ile darboğaz yiyorum Ultra ayarlarda. Acaba bu işlemcinin gücünün yetmediğinden mi, yoksa benden kaynaklı mı?
RTX özelliğini açınca daha çok drop yiyorum. Darboğazı çekirdek kullanımlarının %100'e ulaşmasından anladım. Ekran kartım RTX3060 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm çekirdekler aynı anda tepeye vursa bile bazı durumlarda ekran kartı gücünü yitirmeyebiliyor, BF 2042'de yaşadım.
Soğutma kaynaklı gibi duruyor, işlemci frekansını kontrol eder misiniz? Yoksa darboğaz yapması pek olası değil.

İnternette genelde BF5 RT modu sıkıntılı, droplara sebep oluyor diyorlar.
Ben de oynadım, genel olarak (haritadan haritaya değişiyor) 80-120 FPS arası aldım.
Oyun genel olarak akıcı. 1 saat oynasam 2 kere FPS düşmüştür yani.

Tüm çekirdekler aynı anda tepeye vursa bile bazı durumlarda ekran kartı gücünü yitirmeyebiliyor, BF 2042'de yaşadım.
BF'lerde genelde işlemci dediğin gibi ekran kartını beslemek içinden elinden geleni yapıyor, mesela o ''alt çekirdeklerden herhangi bir tanesinin tıkanma durumu olsa bile işlemci darboğaza girebilir'' olayını da bazı istisnalar dışında genelde tekli çekirdeğe aşırı yüklenen oyunlarda daha sık yaşandığını gördüm. Bence arkadaş belirttiğin üzere oyun esnasındaki parametrik çalışma değerlerini kontrol etsin, olmadı yüksek ihtimal grafik ayarlarını yeniden optimum bir şekilde düzenleyerek sorun hallolur gibime geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı