R5 5600X RX 6600 XT sistem 25.946 TL'ye alınır mı?

Bütçe
20-25 bin tl arası.

JSBach

Attopat
Daha fazla  
Toplamayı düşündüğüm sistem aşağıdaki gibi, fiyatı 25.946 TL. Ben bu sistemi biraz daha ucuz hale getirmek istiyorum fakat parça uyumluluğu konusunda pek bilgim yok.

1) Öncelikle ilk sorum bu seçtiğim parçalar birbiriyle uyumlu mu?
2) Örneğin; şu işlemci yerine, bu işlemciyi koyabilirsin fiyatı da kısmış olursun diyebileceğiniz fiyatı aşağı çekecek parça önerilerinizi alabilir miyim?
Teşekkürler.

1647357547095.png

Toplamayı düşündüğüm sistem aşağıdaki gibi, fiyatı 25.946 TL. Ben bu sistemi biraz daha ucuz hale getirmek istiyorum fakat parça uyumluluğu konusunda pek bilgim yok.

1) öncelikle ilk sorum bu seçtiğim parçalar birbiriyle uyumlu mu?
2) örneğin; şu işlemci yerine, bu işlemciyi koyabilirsin fiyatı da kısmış olursun diyebileceğiniz fiyatı aşağı çekecek parça önerilerinizi alabilir miyim?
Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1332801

Hazir sistem veya birçok siteden parca almanı oneririm.

Hazır sistem isterseniz buna bakabilirsiniz : MB311 5T11-3060Ti - Game Garaj
İşlemci ve ekran kartı sabit diğer parçalar değişebilir. Bu iki parçanın olduğu istediğim gibi hazır bir sistem bulamıyorum.
Alınmaz çok pahalı.
Açıkçası başlığı ben böyle koymadım otomatik kendi koyuyor sanırım :) ve fiyatın şuanki dolar kurunda çokta pahalı olduğunu düşünmüyorum siteler arasında aynı parçaları seçtiğimde fiyat farkı olmuyor gibi bir şey. Her yerde aynı yani.

Açıkçası başlığı ben böyle koymadım otomatik kendi koyuyor sanırım :) ve fiyatın şuanki dolar kurunda çokta pahalı olduğunu düşünmüyorum siteler arasında aynı parçaları seçtiğimde fiyat farkı olmuyor gibi bir şey. Her yerde aynı yani
5600X'in 5800X fiyatına gelmesinde anlayabilirsin pahalı olduğunu. O bütçede o sıvı soğutma, PSU tercihi saçma şekilde pahalı zaten. Kısaca alınmaz. @Lorna Shore'nun attığı sistem fiyatına göre gayet güzel, öneririm.

5600X'in 5800X fiyatına gelmesinde anlayabilirsin pahalı olduğunu. O bütçede o sıvı soğutma, PSU tercihi saçma şekilde pahalı zaten. Kısaca alınmaz. @Lorna Shore'nun attığı sistem fiyatına göre gayet güzel, öneririm.

Evet aradığım yorum bu. Hangi sıvı soğutma ve PSU'yu koymalıyım ki fiyatı aşağı çekelim. Ben de bunu öğrenmeye çalışıyorum zaten :) @Lorna Shore'nun attığı sistem bana uymuyor ben Ryzen 5 5600X işlemci ve RX 6600 XT ekran kartı tercih etmek istiyorum.

Geri
Yukarı