Çözüldü R5 5600X - RX 6600XT sistem ilk açılışta ekran kartı fanları dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre008cgrn

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken tüm fanlar dönüyor 'ekran kartı hariç' ve görüntü gelmiyor sonra Power tuşuna 5 saniye basılı tutup kapatıyorum ve hemen sonrasında tuşa basınca açılıyor.

Ayrıca 5 saniye tutup kapanırken de ekran kartı güç bağlantı yeri kırmızı yanıp sönüyor ve 1 bip sesi geliyor.

Sistem.
> AMD Ryzen 5 5600X' 2. el pinleri biraz yamuktu ben düzelttim saha sonrasında bayağı bir süre 1 aya yakın sorunsuz çalıştı.
(1 aylık Ryzen 5 3600 var sıfır almıştım yetersiz geldi bana)

> Gigabyte B450M S2H anakart.

> XFX AMD Radeon RX 6600 XT.

> 2X Patriot 8 GB CL16 3200MHz RAM.

> XPG 512 GB 3500 okuma 3000 yazma NVMe M.2 SSD.

> 2TB HDD 7200RPM.

> High Power 750W 80+ Gold powersuply.

> Zalman 700W 80+ Silver powersuply vardı onu her takışımda sigorta atıyordu ve birkaç deneyişte bilgisayar açılıyordu. Onda bozukluk olduğunu biliyordum yenisini bugün aldım sigorta arma olayı yok ama bu ve diğer videolardaki sorunlarım var.

Daha önce de 700W Zalman olanı kullanırken bilgisayar kapandığında arada kapandığı gibi kendi açılıyordu Windows ayarlarından kapanırsa kendisini açma özelliğini kapadım kendi açılma gibi bir durumu olsa da açılmıyor.

Bir sorun olsa hep olur diye düşünüyorum açılmazsa hiç açılmaz vs. bunda öyle değil fanlar dönerken kapatıp hemen tuşa basınca açılıyor bir süre sonra ya ekran kartı fanları durup kapanıyor ya da fanlar çok hızlı dönüyor ve kapanıyor fanlar çok hızlı dönüp kapandığı zaman bilgisayar açıldığında ekran kartı bağlantısı kopmuş gibi devre dışı görünüyor durup kapandığı zaman o sorun olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk ekran karıtnı başka bir pcyle deneyin ekran kartında sıkıntı yoksa işinizi gorecek bir anakart alırsınız.

Başka PC ile denemek zor benim için garantiye göndereyim o zaman baktım sıkıntı yoksa anakart garantiye göndereyim belki sonuç alırım sonra da sıkıntı neredeyse sonuçlandırmaya bakarım artık. İnşallah ekran kartında sıkıntı çıkmaz bir de garanti dışı kaldıysa vah ki ne vah.

Başka PC ile denemek zor benim için garantiye göndereyim o zaman baktım sıkıntı yoksa anakart garantiye göndereyim belki sonuç alırım sonra da sıkıntı neredeyse sonuçlandırmaya bakarım artık. İnşallah ekran kartında sıkıntı çıkmaz bir de garanti dışı kaldıysa vah ki ne vah.

Anakartı kırdıysanız kulanıcı hatası diyicekler garantı dışı kalacak.

Servisler her şeyi biş şekilde bağlıyor dediğim gibi arkadaşınızın PC'si varsa rica edin deneyin ekran kartını.

Yeni anakart aldım ve hata devam ediyor
°Çalışırken kapanma
°Çalışırken ekran kartı fanları son hız dönüp ekran gitmesi.
°Power tuşuna basınca fsnlsr dönüp PC açılmaması.
Ayrıca MSI X570'a Pro aldım bunda kırmızı ışık yeri var ilk basınca CPU kırmızı yanıyor birkaç kez yanıp sönüyor sonra VGA ışığı yanık kalıyor.
Ve kasadaki Power ışığı olan yerdeki HDD ışığı kırmızı yanıp sönmesi veya yanık kalması ne anlama geliyor.

Yeni anakart aldım ve hata devam ediyor.
°Çalışırken kapanma.
°Çalışırken ekran kartı fanları son hız dönüp ekran gitmesi.
°Power tuşuna basınca fsnlsr dönüp PC açılmaması.
Ayrıca MSI X570A Pro aldım bunda kırmızı ışık yeri var ilk basınca CPU kırmızı yanıyor birkaç kez yanıp sönüyor sonra VGA ışığı yanık kalıyor.
Ve kasadaki Power ışığı olan yerdeki HDD ışığı kırmızı yanıp sönmesi veya yanık kalması ne anlama geliyor.

Peki bir şey sormak istiyorum işlemciniz on board varsa dener misiniz acaba.

Ryzen 5 5600X ve Ryzen 5 3600 var.

Peki bir şey sormak istiyorum işlemciniz on board varsa dener misiniz acaba.

5600X de One board var mı bilmiyorum çok yüksek ihtimalle sorun ekran kartında olduğunu düşünmüyorum ama. Yine yüksek ihtimal bozuk olan powersuply var iken ekran kartı güç girişini bozdu diye düşünüyorum yarın yüksek ihtimal teknik servise göndereceğim garanti baksın ben yapabileceğim Max şeyi yaptım 2500TL harcadım yeni PSU yeni anakart aldım tık yok.

Ryzen 5 5600X ve Ryzen 5 3600 var.

5600X de One board var mı bilmiyorum çok yüksek ihtimalle sorun ekran kartında olduğunu düşünmüyorum ama. Yine yüksek ihtimal bozuk olan powersuply var iken ekran kartı güç girişini bozdu diye düşünüyorum yarın yüksek ihtimal teknik servise göndereceğim garanti baksın ben yapabileceğim Max şeyi yaptım 2500TL harcadım yeni PSU yeni anakart aldım tık yok.
bu işlem pc aldığınızdamı başnıza geldi yoksa bişey yaptıktan s0nramı geldi

Hocam keşke yeni anakart alıp masrafa gireceğinize bilgisayarcıya götürüp tek tek parçaları denetseydiniz, onlarda test bilgisayarı oluyor mutlaka, ekran kartı ya da PSU kalmış sorun ihtimali olan inşallah çözersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı