R5 5600X RX 6800 XT sisteme 3000-3500 TL arası PSU önerisi

Bütçe
3500

Jemasuoo

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba bir sorum olacaktı.

Anakart:
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi.
-Işlemci:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB önbellek 6 çekirdek.
-Ekran kartı:
Sapphire Nitro + Radeon RX 6800 XT SE (11304-01-20G)
-RAM:
Kingston HyperX Fury Black 16 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM HX432C16FB4/16.
-SSD:
Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500bw)
-Sıvı soğutma:
Cooler Master Masterliquid ML240r ARGB 240mm işlemci sıvı soğutucu.

Sistemime uyacak ve ekran kartında coil whine'a sebep olmayacak kalitede ve güçte bir PSU arıyorum.
Ekran kartı için önerilen minimum 850W ve ilerleyen zamanda sistemi yenilediğimde ve yeni nesil ekran kartları da muhtemelen daha fazla güç isteyeceği için, ayrıca pin sayılarındaki değişimi vs de göz önünde bulundurursak Max 3000-3500 TL bandında bir PSU arıyorum.

PSU tier list'lere ve çeşitli forumlara baktım şu anda kafamda XPG Core Reactor 850W ve Corsair RM850X var fakat XPG artık satılmıyor mu bilmiyorum bulamadım ve Corsair'in de PSU konusunda bir şekilde sıkıntılı olduğunu çoğu yerden okudum. Ayrıca 2018 modeli daha sessiz çalışıyormuş fakat artık eski kalıyormuş diye yorumlar var. Çok fazla bir bilgim yok bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim her türlü öneriye açığım.

Hocam FSP ve High Power yazdığım PSU'lar kadar tercih edilmemiş kendi aralarında kıyaslandıkları başlıklar mevcut. FSP ses açısından sıkıntılıymış High Power da kaliteli fakat bir tık aşağıda kalıyor diye okudum.

Önerilenlerin haricinde, 750W bir PSU'da yeter gayet.

Hocam FSP ve High Power yazdığım PSU'lar kadar tercih edilmemiş kendi aralarında kıyaslandıkları başlıklar mevcut. FSP ses açısından sıkıntılıymış High Power da kaliteli fakat bir tık aşağıda kalıyor diye okudum.
Yok öyle bir şey, modele göre değişiyor.

Önerilenlerin haricinde, 750W bir PSU'da yeter gayet.

Yok öyle bir şey, modele göre değişiyor.
Sharkoon ne abi allah aşkına? Oldu olacak everest de önerin.

İndirimi bitmiş ama yine de bütçenize hayli hayli yetiyor.

Multi rail olarak Tier listlerde en iyisi PSU'lardan birisi.

RM serisi de güzeldir.

Birini alırsan diğerinde aklın kalmaz.

750W PSU'nun teoride yetiyor gibi görünse de karta yeteri kadar güç gönderemeyip coil whine a sebep olduğunu paylaşmışlar seçtiğim kelimeler tam doğru olmayabilir, ayrıca güncellemeyi de düşündüğüm için 850W ve üstü bir PSU arıyorum. FSP'nin diğerlerine göre biraz daha sesli çalıştığı çoğu yerde yazıyor hatta bu forumda bir başlıkta bir arkadaş ekran görüntüleriyle benchmark gibi bir şey paylaşmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı