R5 5600X RX 6800 XT sisteme 3000-3500 TL arası PSU önerisi

Bütçe
3500

İndirimi bitmiş ama yine de bütçenize hayli hayli yetiyor.

Multi rail olarak Tier listlerde en iyisi PSU'lardan birisi.

RM serisi de güzeldir.

Birini alırsan diğerinde aklın kalmaz.
Bu arada arkadaşın önerdiği msi olanı 1 yıldır kullanıyorum ben de baya araştırıp almıştım fakat fiyatlardan ötürü oyumu Fspye verdim. Para sorun değilse msi olanı tercih edebilirsiniz.

Sharkoon ne abi allah aşkına? Oldu olacak everest de önerin.
Oradaki sharkoon modeli high power super gd+ ile aynı platformu kullanıyor olması gerek iyi bir psu yani. Tam olarak anakartını göremediğim için hangi platform olduğunu bilmiyorum ama üreticisi high power.

Thermaltake Grand RGB Gold ile aynı platformu kullanıyormuş güncelleyeyim.

NZXT C850 mi Corsair RM850X mi gerçekten ekran kartında coil whine a neden olmaması ve geliştirilebilir olması benim için önemli onun dışında fiyat olarak hemen hemen aynılar zaten.
Listeye Thermaltake Toughpower GF1 850W ı da ekleyeyim.

NZXT C850 mi Corsair RM850X mi gerçekten ekran kartında coil whine a neden olmaması ve geliştirilebilir olması benim için önemli onun dışında fiyat olarak hemen hemen aynılar zaten.
Ekran kartında coil whine olması psu ile ilgili olacak bir durum değil. Coil whine çıkacaksa zaten olacağı varmış psu ile ilgili bir şey değil bu. Geliştirilebilir istiyorsanız 1000w tercih edin.

Ekran kartında coil whine olması PSU ile ilgili olacak bir durum değil. Coil whine çıkacaksa zaten olacağı varmış PSU ile ilgili bir şey değil bu. Geliştirilebilir istiyorsanız 1000W tercih edin.

Hocam ben de öyle düşünüyordum fakat PSU değiştirince coil whine geçen bir sürü kullanıcı var PSU'nun watt ı olsun kalitesi olsun hatta kablodaki capasitor bile etkiliyor YouTube'da da bununla ilgili videolar mevcut tabii bu konuyla ilgili yetkili kişi değilim fakat bunları da göz ardı edemedim doğrusu.

Hocam ben de öyle düşünüyordum fakat PSU değiştirince coil whine geçen bir sürü kullanıcı var PSU'nun watt ı olsun kalitesi olsun hatta kablodaki capasitor bile etkiliyor YouTube'da da bununla ilgili videolar mevcut tabii bu konuyla ilgili yetkili kişi değilim fakat bunları da göz ardı edemedim doğrusu.
Coil whine dediğin şey devredeki bobinler ile ilgili. Bobinler yüksek akıma maruz kaldıkça kalitesinden ötürü ses çıkarmaya başlıyorlar. Psu'nun gidip ekran kartındaki bobinleri aşırı yükleyecek hali yok ekran kartı ne kadar istiyorsa o kadar veriyor. O arkadaşlar bence yeni psu aldım diye ekran kartını çok çalıştırmaya başlamışlar o yüzden olmuş. Uzun süre yükte ekran kartının coil whine yapması muhtemel bir şey.

Ben 6900 XT'yi NZXT C750 ile kullanıyorum hiç bir ses, sorun yok. Coilwhine olursa kronik olur yani PSU'da. Daha çok ekran kartında görülüyor. PSU'da nadir gördüm ben. Görenler de değiştiriyior zaten garantiye verip.

Coil whine dediğin şey devredeki bobinler ile ilgili. Bobinler yüksek akıma maruz kaldıkça kalitesinden ötürü ses çıkarmaya başlıyorlar. PSU'nun gidip ekran kartındaki bobinleri aşırı yükleyecek hali yok ekran kartı ne kadar istiyorsa o kadar veriyor. O arkadaşlar bence yeni PSU aldım diye ekran kartını çok çalıştırmaya başlamışlar o yüzden olmuş. Uzun süre yükte ekran kartının coil whine yapması muhtemel bir şey.

Hocam ekran kartını fazla çalıştırınca değil coil whine varken bir üst model PSU'ya geçtiklerinde coil whine kayboluyor kimilerinde wattı yükseltmek işe yarıyorken kimilerinde multirail kullanınca işe yaramış bence bunlar tesadüf değil.

Geri
Yukarı