R5 5600X Sıcaklık değerleri

58cilgin

Centipat
Arkadaşlar merhaba 4 senedir kullandığım Intel Pentium G4560 işlemcimi yetersiz kaldığı için güncellemek istedim AMD Ryzen 5600X işlemci MSI X570A Pro anakart aldım. Sıvı soğutucu da aldım fakat kasaya sığmadığından stok soğutmasını kullanıyorum kafama takılan şunlar bu işlemci oyunlarda 75, 65 arasında 75`de kaldığı da oluyor bunun işlemcime zararı olur mu uzun vadede veya bu dereceler normal midir? Prime95 ile test yaptığımda 15dk sonunda 81 dereceleri gördü sonrasında kapattım biteceği yoktu :) teşekkür ederim.

Sistem.
NVIDIA GTX1050 Ti ekran kartı.
MSI X570A Pro anakart.
Corsair 2X 3600MHz CL18 RAM 8+8 16 GB.
AMD Ryzen 5600X işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
65-75 normal bir sıcaklık, kasa ve sıvı soğutucunu tam olarak belirtirsen iyi olur.

@58cilgin

CPB'yi kapatmana gerek yok, sıvı soğutucun çok iyi değil ama yine de CPB'yi kapatmanı gerektirecek bir durum yok.

Corsair Carbide yazınca çok kasa çıkıyor, hangisi?

@58cilgin

CPB'yi kapatmana gerek yok, sıvı soğutucun çok iyi değil ama yine de CPB'yi kapatmanı gerektirecek bir durum yok.

Corsair Carbide yazınca çok kasa çıkıyor, hangisi?

Carbide 100R https://www.vatanbilgisayar.com/cor...0plus-600w-midt-atx-siyah-pencereli-kasa.html

@58cilgin

Bu kasanın resmi olarak 240mm radyatör desteği yok. Aldığın değerler yine fena değil ancak kasa değişimi ile daha iyi sonuçlar alabilirsin.

CPB'yi açmayınca en fazla 60 dereceyi geçmiyor ortalama 50 55 bu şekilde bırakacağım 4 5 FPS kaybedeyim işlemcimden önemli değil.
Bir güncelleme yapmak istiyorum. Stok soğutucuyu değiştirdim Artics Freezer 34esport Duo taktım Prime95 81 dereceleri gören işlemci aynı testi bu soğutucu ile yaptım 55 dereceyi geçtiğini görmedim ve çok sessiz çalışıyor tavsiye ederim kurulumu beni zorlasada hallettim başarıyla çok şükür.
Tam 5dakika lık AIDA64 Stres testinde en fazla 63 dereceyi gördü CPB açık PBO açık

Son düzenleme:
Bir güncelleme yapmak istiyorum. Stok soğutucuyu değiştirdim Artics Freezer 34esport Duo taktım Prime95 81 dereceleri gören işlemci aynı testi bu soğutucu ile yaptım 55 dereceyi geçtiğini görmedim ve çok sessiz çalışıyor tavsiye ederim kurulumu beni zorlasada hallettim başarıyla çok şükür.
Tam 5dakika lık AIDA64 Stres testinde en fazla 63 dereceyi gördü CPB açık PBO açık

Overpriced bir soğutucu almışsın, SE 224 XT alsan F/P olabilirdi. Ama yine de hayırlı olsun, kötü bir soğutucu değil sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı