R5 5600X sistem 6 saat sonrası donuyor

Fatih Gül 2525

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming A520M Plus AM4 anakart.
AMD Ryzen 5 5600X işlemci stok fanla.
Samsung 980Pro M, 2 500GB SSD.
Westen digital 500GB HDD.
Team T-Vulkan TUF Gaming 2x8 3200MHz 16 GB RAM.
Zotac OC GTX 1650 4 GB 128bit ekran kartı.
Gametech 750 +80 Gold güç kaynağı.

Herkese selamlar arkadaşlar bu sistemi kurdum, lakin sistem 6 ya da 7 saat sonra donuyor, sadece mouse hareket ediyor hiçbir işlem yapılmıyor, reset atınca düzeliyor ve yine 6 saat sonra donuyor. Ben işlemciden şüphlendim ve Turbo bost kapadım sıcaklık 65'den 38 dereceye düştüğü halde yine aynı. Ekran kartının driver kaldırıp tekrar yükledim furmak testini yaptım yine aynı. RAM testi yaptım yine aynı. Tüm parçaları söküp tekrar taktım yine aynı. Artık can sıkmaya başladı, siz değerli arkadaşlar sorun nerede olabilir ya da ne yapmam gerekir? Samimi yorumlarınız bekliyorum saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıldığı zaman sağ alt kısımda ASUS'a ait bir bildirim kutusu açılıyor mu ? "Armoury Crate yükle" diye bir bildirim olması gerekiyor.
Yok böyle bir yazı çıkmıyor
ASUS'un sitesinden cipset drivlerini kurulu mu?
Sadece ilk formatı atmadan asusun sitesinden bios güncellemesini yaptım
Sorun muhtemelen yazılımsal sürücüleri kontrol et olmadı temiz bir şekilde sil ve tekrar kur bro.
Aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol ettim hepsi düzgün çalışıyor. Oğluma doğum günü hediyesi yaptım, kursağında kaldı çocuğumun
Sorun muhtemelen yazılımsal sürücüleri kontrol et olmadı temiz bir şekilde sil ve tekrar kur bro.
Böyle bir şey çıktı. Nedir bu

Dosya Ekleri

• 20211206_211243.jpg
    20211206_211243.jpg
    166,5 KB · Görüntüleme: 20
  • 20211206_210521.jpg
    20211206_210521.jpg
    119,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Yok böyle bir yazı çıkmıyor

Sadece ilk formatı atmadan asusun sitesinden bios güncellemesini yaptım

Aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol ettim hepsi düzgün çalışıyor. Oğluma doğum günü hediyesi yaptım, kursağında kaldı çocuğumun

Böyle bir şey çıktı. Nedir bu
Buradan "Sürücüler & Araçlar" bölümünden kullandığınız işletim sistemini seçin, daha sonra "Chipset" sürücüsünü indirip kurun. Bilgisayarınıza reset atın. Ama her 6 saat de bir donması kurulmayan sürücüler ile alakalalı olacağını sanmıyorum. Ben de ASUS marka anakart kullanıyorum. Ve nedense "Armoury Crate" olayı bende de problemler yaratıyor. En kötüsü bilgisayar 1 dk içinde açılıp kapanıyor. Ve bazen mouse Windows'da kopuyor. Elektrikler gidip geldiği zaman bilgisayar 10 dakika içinde açılıyor :D Bu özelliği BIOS üzerinden kapatınca herşey normale dönüyor. Chipset için gerekli link'i paylaşıyorum; TUF GAMING A520M-PLUS|Anakart|ASUS Türkiye

Buradan "Sürücüler & Araçlar" bölümünden kullandığınız işletim sistemini seçin, daha sonra "Chipset" sürücüsünü indirip kurun. Bilgisayarınıza reset atın. Ama her 6 saat de bir donması kurulmayan sürücüler ile alakalalı olacağını sanmıyorum. Ben de ASUS marka anakart kullanıyorum. Ve nedense "Armoury Crate" olayı bende de problemler yaratıyor. En kötüsü bilgisayar 1 dk içinde açılıp kapanıyor. Ve bazen mouse Windows'da kopuyor. Elektrikler gidip geldiği zaman bilgisayar 10 dakika içinde açılıyor :D Bu özelliği BIOS üzerinden kapatınca herşey normale dönüyor. Chipset için gerekli link'i paylaşıyorum; TUF GAMING A520M-PLUS|Anakart|ASUS Türkiye
Allah razı olsun evet doğru söylüyorsunuz hiç biri yuklenmemis simi hepsini indirim setup lafını kuruyorum, inşallah düzelir
Allah razı olsun evet doğru söylüyorsunuz hiç biri yuklenmemis simi hepsini indirim setup lafını kuruyorum, inşallah düzelir
Dediklerinin hepsini yaptın, yine aynı nasıl iştir bu ya, artık iyi bir servise götüreceğim sanırım,

Son düzenleme:

Geri
Yukarı