R5 5600X sistem için sıvı soğutma önerisi

nazzywest

Hectopat
Bugün Ryzen 5 5600X modelini satın aldım onun için sıvı soğutma alacaktım önerileriniz nedir?

Ekipman özelliklerim:
  • SSD: Samsung 860 EVO 250GB.
  • Ekran kartı: INNO3D GeForce GTX1650 Super Twin X2 OC 4 GB GDDR6 128 bit.
  • RAM: Adata XPG Gammix D10 2x8 GB 3000MHz.
  • Kasa: Sharkoon Pure Steel Black.
  • Güç kaynağı: Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Özür dilerim yazmayı unutmuşum 1200 TL.

Bütçeye uyabilen bir tek bunlar çıktı bulabildiğim, aksi takdirde bütçe artışı gerekiyor.

Neyse ki kule tipi soğutmalar icat edildi.

Bütçeye uyabilen bir tek bunlar çıktı bulabildiğim, aksi takdirde bütçe artışı gerekiyor.

Pek anlamadığım için hangisini tercih etmeliyim.

Kasam destekliyor bu arada doğru değil mi?

Son düzenleme:
Pek anlamadığım için hangisini tercih etmeliyim.

Sıvı soğutma olarak Deep Cool Gammaxx L240 V2.

Kule tipi olarak SE 224 XT yeterli. Fuma 2 gibi çift kule soğutucular biraz abartı sayılır, o listedeki F/P oranına bakıldığında SE 224 XT en iyisi gibi duruyor.

Ondan sonra Be Quiet Pure Rock 2 olabilir, bir de Dark Rock 4 var onun fanı 120 değil 140mm.
Kasam destekliyor bu arada doğru değil mi?

Bu kasanın hava sirkülasyonu tersine sanırım, sıvı soğutma takabiliyor olsan bile alt tarafa takacağın için boruların uzunluğu yetmeyecektir; kule tipi almak daha mantıklı. SE 224 XT sığıyor.

Sıvı soğutma olarak Deep cool Gammaxx L240 v2.

Kule tipi olarak SE 224 XT yeterli. Fuma 2 gibi çift kule soğutucular biraz abartı sayılır, o listedeki F/P oranına bakıldığında SE 224 XT en iyisi gibi duruyor.

Ondan sonra Be Quiet Pure rock 2 olabilir, bir de Dark rock 4 var onun fanı 120 değil 140mm.

Benim anlamadığım konu özür dilerim biraz bu konu da cahilim 😀 sıvı soğutma ve kule tipi arasın da ki fark pek bilmediğim için.

Silverstone PF240 kullanıyorum aynı işlemciyle, memnunum. Yalnız güncel fiyatı 1.500 TL civarında şu anda. Bütçeyi biraz artırmak gerekir.
Bütçeyi arttırmasına gerek yok. @Sir Benjamin zaten güzel önerilerde bulunmuş.

@nazzywest, bana sorarsanız ID-Cooling'in kule tipi soğutucusunu alarak cebinizde para kalmasını sağlayın. O işlemci için gayet yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı