R5 5600X sistem nasıldır?

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
G.Skill RipjawsV Siyah 8 GB 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18S-8GVK Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe x2
Kasa konusunda pek emin olamadım, tavsiyeleriniz varsa alabilirim.
Ekran kartı stokları olmadığı için böyle bir sistem düşündüm, nasıl olmuş?
Sistem ekran kartsız çalışmayacak, o yüzden 1200-2000 civarlarında idarelik kart önerirseniz çok memnun olurum. Önerdiğiniz kartı sonradan elimden çıkaracağım satarak. 5500XT nasıl olur idarelik?
Sisteme ileride 3050ti-3060-3060ti ekran kartlarından birini takmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel sistem olmuş. Kasa olarak daha iyi bir şeyler tercih edilebilir ama o da güzeldir. Bütçeniz nedir?

İdarelik istediğin için minimum ekran kartını öneriyorum, tek fanlı olması önemli olmaz idarelik ise.

Güzel sistem olmuş. Kasa olarak daha iyi bir şeyler tercih edilebilir ama o da güzeldir. Bütçeniz nedir?

İdarelik istediğin için minimum ekran kartını öneriyorum, tek fanlı olması önemli olmaz idarelik ise.

Kasa olarak 200-300 daha bütçeyi aşma şansım var ancak daha iyi bir hava sirkülasyonuna sahip olacaksa dahada arttırabilirim, fiyat performans bir kasa arıyorum.
Ekran kartı konusunda da tavsiyeniz için teşekkürler, sanırım onu seçeceğim, ikinci elde çıkartmak zor olmaz diye tahmin ediyorum.

Anakart sanki biraz pahalı olmuş, onun yerine bu alınabilir: BALLISTIX 8gb 2666mhz Ddr4 Bl8g26c16u4b-kutusuz | Trendyol

Bu alınırsa kalan parayla kasa XPG Invader olarak değiştirilip yanına 2 tane fan alınabilir.
Hocam link yanlış oldu galiba.

Kasa olarak 200-300 daha bütçeyi aşma şansım var ancak daha iyi bir hava sirkülasyonuna sahip olacaksa dahada arttırabilirim, fiyat performans bir kasa arıyorum.
Ekran kartı konusunda da tavsiyeniz için teşekkürler, sanırım onu seçeceğim, ikinci elde çıkartmak zor olmaz diye tahmin ediyorum.
Aşma şansın varsa bu ikisinden birisini önerebilirim.

Anakart sanki biraz pahalı olmuş, onun yerine bu alınabilir: MSI B550m Pro-vdh Wıfı Am4 Matx Anakart | Trendyol

Bu alınırsa kalan parayla kasa XPG Invader olarak değiştirilip yanına 2 tane fan alınabilir.

Edit: Pardon RAM atmışım. :)
Teşekkürler hocam, benim attığım anakartla farkları nelerdir acaba? Gaming Plus'a boşu boşuna 500TL fazladan vermeye gerek yok, wifi ve bluetooth ile işim olmayacak bu arada.
Hocam link yanlış oldu galiba.

Aşma şansın varsa bu ikisinden birisini önerebilirim.

Teşekkürler hocam, bu kasaların hava sirkülasyonu daha iyidir diye tahmin ediyorum, inceleyeceğim.

Anakarttan kısıp kasayı yükseltmek ne kadar mantıklı bu arada?

Teşekkürler hocam, benim attığım anakartla farkları nelerdir acaba? Gaming Plus'a boşu boşuna 500TL fazladan vermeye gerek yok, wifi ve bluetooth ile işim olmayacak bu arada.

Teşekkürler hocam, bu kasaların hava sirkülasyonu daha iyidir diye tahmin ediyorum, inceleyeceğim.

Anakarttan kısıp kasayı yükseltmek ne kadar mantıklı bu arada?
Anakartın güzel hocam, değiştirme bence.

Anakartın güzel hocam, değiştirme bence.
Teşekkürler hocam cevabınız için.

Kasa sizce nasıl? OC yapma amacım yok sadece oyun amaçlı kullanmayı planlıyorum.
5600X'in stok soğutucusu yeterli olur mu? Bazı arkadaşlar işlemcinin çok ısındığını stok fanın yeterli olmadığını söylemişlerdi, harici işlemcis soğutucusu almaya gerek var mıdır?
Ramleri CL15-16 alıp mhzyi düşük tutmak mantıklı mı? Ram tavsiyeniz olursada alabilirim.
Ve son olarak hiç kasa montajı gibi şeyler yapmadım, yaptığım en büyük şey laptopuma m2 ssd takmak oldu, birşeyleri kırmaktanda çekiniyorum. Herhangi bir tavsit

Kasa sizce nasıl?
N5 MF güzeldir, kullanılabilir. Ama bütçen varsa Guardian PRO veya P400A daha iyidir.

OC yapma amacım yok sadece oyun amaçlı kullanmayı planlıyorum.
5600X'in stok soğutucusu yeterli olur mu? Bazı arkadaşlar işlemcinin çok ısındığını stok fanın yeterli olmadığını söylemişlerdi, harici işlemci soğutucusu almaya gerek var mıdır?
Sıcaklık değerlerinde bir sorun yoksa almana gerek yok, zorunlu değil. Sisteme takıp denersin, ısınıyorsa alırsın hava soğutma veya sıvı soğutma duruma göre.
Ramleri CL15-16 alıp MHz'yi düşük tutmak mantıklı mı? R tavsiyeniz olursa da alabilirim.
Attığın RAM'ler alınabilir, CL'yi düşürüp MHz'yi düşürmek hakkında pek bilgim yok, stok haliyle de bırakabilirsin.

Ve son olarak hiç kasa montajı gibi şeyler yapmadım, yaptığım en büyük şey laptopuma M.2 SSD takmak oldu, bir şeyleri kırmaktan da çekiniyorum. Herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Basit bir işlem hocam. Barzo gibi dalmadığın sürece bir şey olmaz. Technopat sistem toplama videolarını izleyebilir veya sistemi aldığında Technopat Sosyal'de yeni konu açabilirsin.

Geri
Yukarı