R5 5600X sistem RDR2 35 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Figo881

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, RDR2 oyununda Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 ile 2K Ultra ayarlarda MSAA X8 ile açıkken 30-35 arası FPS alıyorum. Normal mi? Değilse ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle MSAA'yı kısın, en fazla FPS öldüren o.
Ardından DDU rehberini uygulayın ve en güncel WHQL sürücüleri Nvidia'nın sitesinden indirip kurun.
Son olarak da tam oyun ayalarınızı ve oyun içi değerlerinizi paylaşın. Ek olarak oyun orijinal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSAA 8X olduğu için gayet normal. Onu kapatın. İsterseniz size en yüksek performansı sağlayacak ayarları da söyleyebilirim.
Onu kapatınca görüntü kalitesi düşmüş gibi hissediyorum. Örneğin karakterin ceketi desenli onu kapatınca desen farkedilmiyor. Ayrıca söylerseniz sevinirim denemiş olurum en azından.
Öncelikle MSAA'yı kısın, en fazla FPS öldüren o.
Ardından DDU rehberini uygulayın ve en güncel WHQL sürücüleri Nvidia'nın sitesinden indirip kurun.
Son olarak da tam oyun ayalarınızı ve oyun içi değerlerinizi paylaşın. Ek olarak oyun orijinal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Onu kısınca kalite düşmüş oluyor ama hissediyorum. Link atabilir misiniz sürücüler için acaba? Evet orijinal.

Onu kapatınca görüntü kalitesi düşmüş gibi hissediyorum. Örneğin karakterin ceketi desenli onu kapatınca desen farkedilmiyor. Ayrıca söylerseniz sevinirim denemiş olurum en azından.
Onu açmak yerine Resolution scale ayarı var onu 1.250 yapın. Aslında pekte ayar söylemeye gerek yok 3070 var sizde.

Onu açmak yerine Resolution scale ayarı var onu 1.250 yapın. Aslında pekte ayar söylemeye gerek yok 3070 var sizde.
Sorunsuz yüksek fps alırım diye düşünmüştüm ama dediğim gibi, açıkçası o kadar sorun teşkil etmiyor kasma falan olmuyor fakat en azından 60 fps alsam akıcılık olarak daha fazla keyif alırım.

Sorunsuz yüksek fps alırım diye düşünmüştüm ama dediğim gibi, açıkçası o kadar sorun teşkil etmiyor kasma falan olmuyor fakat en azından 60 fps alsam akıcılık olarak daha fazla keyif alırım.
Resolution scale ayarını 1.250 yapın. Reflection, water quality, tree tesellation bu ayarları biraz kısarsanız veya en düşüğe çekerseniz yüksek FPS alabilirsiniz diye düşünüyorum.

MSAA'yı açmak yerine:
-TAA - High
-TAA Sharpness - Full
-Resolution Scale x1,25
-NVIDIA Denetim Masasından %100 Keskinlik ayarları da denenebilir.

Water Refraction ve Water Physics ayarları da FPS'i çok düşüren ayarlar.

GTX 1660Ti ile TAA High, TAA Sharpness full ve %85 keskinlik ile gayet hoş bir görüntü elde ediyorum.

Geri
Yukarı