R5 5600X sistem siyah ekran veriyor ve yeniden başlıyor

techno7313

Hectopat
Bilgisayarın ekran kartı ve PSU dışında tüm donanımını değiştirdim. Ekran kartı da satın aldım fakat 1 ay var daha gelmesine. Bilgisayar oyundayken veya değilken bir anda takılıyor siyah ekran geliyor 1-2 saniye sonra da reset atıyor. Reset bitip açıldığında ise her şey çok yavaş çalışıyor webde gezerken bile çok yavaş. Bilgisayarı tamamen kapatıp tekrar açınca sorun düzeliyor. Sorun PSU mu ekran kartı mıdır acaba? Bilgisayarı tamamen sıfırladım sorun çözülmedi. 1-2 günde 1 kez oluyor bu problem.

• PSU: Corsair Builder VS serisi 650W.
  • Ekran kartı: AMD HD7850.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Anakart: B550-A Pro.
  • RAM: 3600 MHz Crucial Ballistix 2x8GB.

Konu sahibinin ekran kartı eski olduğundan 20.11.2 sürücüsünü desteklemiyor.

Hocam 21.11.2 sürümü demedim 20.11.2 dedim. Zaten eski ekran kartlarının AMD 21.5.2 sürümünden sonra FSR desteklemediği için onlara güncelleme desteği kesildi.
Hocam 21.11.2 sürümü demedim 20.11.2 dedim. Zaten eski ekran kartlarının AMD 21.5.2 sürümünden sonra FSR desteklediği için onlara güncelleme desteği kesildi.

@techno7313 hocam siz dediğimi yapın.

Son düzenleme:
Aynı ekran kartı benim ekran kartı gelmeden önce kullandım. Öyle bir sorun yok. Güncellemeleri kontrol et. O ekran kartıyla Days Gone açtım. RDR2 açtım. Arkham Knight bitirdik. Bu siyah ekran gelmesi benim akrabam da oldu. Bilgisayar toplayan birine gitti ona durumu anlattı düzeldi. Sen böyle bir karar vermeden kasayı bence sök kendin topla. Aynı sorun veriyorsa sağlam bilgili birine derdini anlat.ayrıca psu da 500 fatality yine sorun vermemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı