R5 5600X sistem toplama

Bütçe
10000-12000

hdcinar

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Haziran ayına kadar toplamasını bitireceğim sistemim de sizin naçizane görüşlerinizi, tavsiyelerinizi almak isterim. Ne kadar araştırma yapsam da birebir konuşarak tavsiye edinmek daha verimli olacaktır. Aklımdaki parçaları aşağı yazıyorum, sistemdeki hedefim beyaz odaklı bir kasa olacak görünüşü fazla abartmadan ışık (RGB) istiyorum. Sistemin vereceği performanstan tam yararlanmak istiyorum.

Kasa: Max 1000₺ (beyaz renk) tavsiyelere açığım.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-A.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: 3060 Ti düşünüyorum, tavsiyelere açığım.
RAM: Beyaz renk olacak şekilde 3600 MHz veya 3600'e overclock yapabileceğim CL16 tavsiyelere açığım. (Triden Z 3600MHz CL16 düşünüyorum fakat piyasaya göre bir tık pahalı)
Güç kaynağı: Corsair CX750F düşünüyorum. Fiyatından dolayı kararsızım. Daha uyguna daha iyisi bu var derseniz yazmaktan çekinmeyin.
Depolama: SanDisk SSD Plus 1TB SATA + Samsung EVO 970 M.2 NVMe düşünüyorum.

Son olarak maaştan maaşa hazirana kadar bitecek olan sistemi hangi sıralamaya göre almalıyım belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD olmamış;

SSD olmamış;
Teşekkürler hocam dikkate alacağım SSD seçimini. Kasada hoşuma gidiyor yalnız bütçeyi biraz aşıyor.

Bende aynı sizin gibi beyaz bir sistem toplamayı planlıyorum bütçemiz aşağı yukarı aynı. 1 ay önce Corsair iCUE 220T Airflow beyaz modelini aldım. Kasa normal ATX kasalardan küçük. Ama iyi bir kablolamayla hiçbir sorun çıkarmıyor sadece modüler bir PSU almayı planlamıyorsanız hard disk çekmecesini çıkarmanızı öneririm. Egzoz fanı olmadığı için bir egzoz fanı almak mantıklı olabilir. Bide üst tarafa sıvı soğutucu takınca yüksek profilli ramler ile çakışıyormuş.

Kasanın linki: https://www.akakce.com/bilgisayar-k...d-fanli-atx-oyuncu-kasa-fiyati,626114824.html

Maksimum GPU Uzunluğu: 300mm
Maksimum PSU Uzunluğu: 180mm
Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği: 160mm

Son olarak beğendiğiniz anakartı bende çok beğendim ve onu almayı planlıyorum. Kendi açtığım konunun linkinide bırakayım belki işinize yarar.

Konunun linki: 10K-11K monitör dahil sistem

Geri
Yukarı