R5 5600X sistem toplama

Bütçe
6900

Resitall

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayar alacağım. Ekran kartını şu anlık almıyorum. Ekran kartı önermenize gerek yok. Bu atacağım sistem nasıl? Hangilerinde değişiklik yapabilirim özellikle RAM ve anakartda?

Anakart: ASUS Tuf Gaming X570-Plus AMD X570 Am4 DDR4 4400 DP Hdmı Çift M2 Usb 3.2 Aura Rgb ATX Pcıe 4.0 128GB’a kadar ram desteği: Amazon.com.tr.

Anakart olarak bunu düşünüyorum bu fiyat bandında. Sizce bu alınır mı 5600X'e?

Arkadaşlar, sistemim şu anlık bu. Ekran kartımı almıştım zaten. Her şeyde kararlıyım. Anakart ve RAM'de sorun yaşıyorum. Bu sisteme anakart ve RAM olarak ne yakışır?

Senin sistemin imzam da var. RAM olarak ben 3200 MHz aldım ama. 3600 MHz en tavsiye edilendir.

Benim RAM tavsiyem bunlar. RGB aydınlatmalı almayı düşünmedim. Kasa masamın altında duruyor. Masa yanında kullanacaksan estetik açıdan RGB aydınlatmalı RAM bakabilirsin. Anakart BIOS işlemleri var. 3 nesil işlemci ile BIOS yapılıp veya servise gönderirsen 5600 le sistemi kurarsın. Power 750 olursa daha iyi olur. Diyeceklerim bu kadar satın alırsan güle güle kullan.

Pardon 16 GB istemişsin.

- Anakart icin wi-fi'li modelleri dusunmez misiniz?

Msi Mag x570 Tomahawk Wi-Fi vs Asus Tuf x570 Wi-Fi:
# MSI'da daha fazla port girişi mevcut
# MSI'da WiFi 6 desteği (Asus'ta WiFi 5 var)
# MSI'da Bios flasback mevcut (Asus'ta yok)
# Asus'ta DTS mevcut

- Ram'lerinizi anakart seçiminden sonra anakartiniz icin tavsiye edilen modeller arasindan 3600 mhz olanı seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam 5600X stok soğutucu ile ısınan bir işlemci kendisi.
X570 yerine B550 alıp, yanında 240mm sıvı soğutucu almak daha mantıklı geldi bana.

16 GB RAM olacak.

Arkadaşlar, bilgisayar alacağım. Ekran kartını şu anlık almıyorum. Ekran kartı önermenize gerek yok. Bu atacağım sistem nasıl? Hangilerinde değişiklik yapabilirim özellikle RAM ve anakartda?

Anakart: ASUS Tuf Gaming X570-Plus AMD X570 Am4 DDR4 4400 DP Hdmı Çift M2 Usb 3.2 Aura Rgb ATX Pcıe 4.0 128GB’a kadar ram desteği: Amazon.com.tr.

Anakart olarak bunu düşünüyorum bu fiyat bandında. Sizce bu alınır mı 5600X'e?

Arkadaşlar, sistemim şu anlık bu. Ekran kartımı almıştım zaten. Her şeyde kararlıyım. Anakart ve RAM'de sorun yaşıyorum. Bu sisteme anakart ve RAM olarak ne yakışır?

Bu fiyat bandında hangi anakartı aldığınızın pek bir önemi yok hepsi üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Alırken sadece flash BIOS özelliği olmasına dikkat edin. Seçtiğiniz TUF X570'de yok. Bu yüzden işlemcinizden görüntü alamayacaksınız BIOS güncellemeden. BIOS flash özelliği olmadığı için de güncelleyemeyeceksiniz. Başka birisinden 3000 serisi bir Ryzen işlemci bulup anakartın BIOS'unu güncelleyip ondan sonra kendi işlemcinizi çalıştırabileceksiniz.

Örnek olarak:
1858 Lira Amazon.com.tr indirimde.
Kasa olarak da dahili PSU'lu o kasayı tercih etmeyin. Fiyat bütçe belirtin tüm bileşenler için öyle tavsiye verelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı