R5 5600X sistem toplama

XeryXee12

Kilopat
Herkese selamlar. Masaüstü sistem almayı düşünüyorum özellikleri şöyle:
Sizce burada uygun görmediğiniz yahut şurası problemli olur şununla değiştir, şu kısım fazla gelir boşuna para verme dediğiniz bir yer var mı? Bu sistemde darboğaz yaşanır mı yahut başka performans problemi olabilir mi? Ben tercihen maksimum FPS almaya çalışıyorum grafik ayarları yüksek olsa kafi, ekstra 4K HD olsun gibi isteklerim de yok

Sizce burada uygun görmediğiniz yahut şurası problemli olur şununla değiştir, şu kısım fazla gelir boşuna para verme dediğiniz bir yer var mı? Bu sistemde darboğaz yaşanır mı yahut başka performans problemi olabilir mi? Ben tercihen maksimum FPS almaya çalışıyorum grafik ayarları yüksek olsa kafi, ekstra 4K HD olsun gibi isteklerim de yok
Ram 16 olursa daha iyi olur bu benim kanaatim.

Monitör için bir yorum yazamam. Ben de alacağım ama araştırmadım çok uzağım o konudan. 120 mm sıvı soğutucu gayet yeterli. 43-45 derece de açılıyor oyun için en fazla 58 -60 derece gibi oluyor. Yeterli. 750 PSU gayet yeterli. Markasını araştırmadım. Marka yorumu bilen dostlar yazsın. 3060 Ti olması gereken bir ekran kartı gayet güzel. Kasa da işini görecek kalite de güzel. Sistemi M.2'ye kurmanızı ben tavsiye ederim. M.2 ile SSD arasında ciddi bir fark yok. RAM benim fikrim 32 GB. Bundan birkaç sene sonra 16 GB RAM koysan bile sonra tekrar RAM ihtiyacı oluşursa RAM derdin olmasın. Yine de en az 16 GB RAM olmalı. Bana göre 32 olmalı. B 450 anakartı yine bilen dostlar yazsın. İnceleme videosuna bakmadım ne desem yalan olur. Güle güle kullanın.

Forumda Gamepower ürünlerini pek tavsiye etmiyorlar. Sıvı soğutman yetersiz kalır. Onu alacağına hava soğutma alabilirsin veya 240'lık sıvı soğutma bak. Kasan destekliyorsa da 360'lık veya 280'lik falan bakabilirsin.

Forumda Gamepower ürünlerini pek tavsiye etmiyorlar. Sıvı soğutman yetersiz kalır. Onu alacağına hava soğutma alabilirsin veya 240'lık sıvı soğutma bak. Kasan destekliyorsa da 360'lık veya 280'lik falan bakabilirsin.

Ayrıyeten MSI CoreLiquid de alma almayı düşünüyorsan. Sorunlu bir ürün.

Ayrıyeten MSI CoreLiquid de alma almayı düşünüyorsan. Sorunlu bir ürün.

Kalmıyor kardeşim kalmıyor. Kendim kullanıyorum Cooler Master liquid 120 mm. Dereceleri yazmışım zaten.

Son düzenleme:

Sistem toplama, hazır sistem al. Toplama yapınca bak sıvı soğutmanı çok kötü seçmişsin mesela. Keza anakartın da öyle.

Bütçene göre en mantıklısı hazır sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı