Çözüldü R5 5600X sistemde ETS 2 oynarken gelen coil whine sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Arkadaşlar merhabalar, Sinerji DA-S1 sistemim var henüz 2 haftalık, şu ana kadar yalnızca ETS 2 girdiğim zaman bazı menüler ve ekranlarda ekran kartı veya PSU tarafından gelen ince bir coilwine sesi var. Bunun nedeni ne olabilir? Zararlı mıdır? Önlemek için ne yapabilirim? Oyunlarda 69 derece üzerine çıkmayan kartım ETS 2'de 74-78 Aralıklarında geziyor, fan devrini 80-90'lara sabitliyor.

Şu an bu konuyu oluştururken arka planda ETS 2 açtım mesela, sadece oyunu açmam bile kartı 74 derece yapmaya yetti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun yüklenirken kartın çok fazla FPS verdiği için sonuç böyle oluyor. Oyun içi FPS'İ sabitlerseniz sorun çözülür.
Yeni bilgisayarlar benim Hd3650 kadar olamadı ya ne diyeyim. Bu sorundan bahseden başka insanlar da vardı yani sıcaklık artışından.

Arkadaşlar merhabalar, Sinerji DA-S1 sistemim var henüz 2 haftalık, şu ana kadar yalnızca ETS 2 girdiğim zaman bazı menüler ve ekranlarda ekran kartı veya PSU tarafından gelen ince bir coilwine sesi var. Bunun nedeni ne olabilir? Zararlı mıdır? Önlemek için ne yapabilirim? Oyunlarda 69 derece üzerine çıkmayan kartım ETS 2'de 74-78 Aralıklarında geziyor, fan devrini 80-90'lara sabitliyor.

Şu an bu konuyu oluştururken arka planda ETS 2 açtım mesela, sadece oyunu açmam bile kartı 74 derece yapmaya yetti.

Coil whine zararlı değildir, önlemek için sistemi yüke sokmamanız lazım :)

Sadece ETS 2'de böyle olması garip ve üzücü olmuş. İsterseniz sistemi satın aldığınız yeri (sanırım Sinerji) arayın ve durumu belirtin. Onlar yardımcı olmaya çalışacaktır.

Benzer karta sahibim bende de var başgan. Neredeyse kartların tümünde coilwhine var. Oyunun sesini aç bastırsın, ben öyle yapıyorum. Kartım da , işlemcim de 84 derece gördü. Yani sendeki de normal.

Oyun yüklenirken kartın çok fazla FPS verdiği için sonuç böyle oluyor. Oyun içi FPS'İ sabitlerseniz sorun çözülür.

Çözüm
Vsync açtığım saniye fan devrini kesti, tekrar 40-45 devirlere düştü sıcaklık olarak ise 56 derece :D Şaka gibi, kasa bir anda sustu gerçekten. Teşekkürler. Coilwine sesi de gitti bu arada.

Vsync açtığım saniye fan devrini kesti, tekrar 40-45 devirlere düştü sıcaklık olarak ise 56 derece :D Şaka gibi, kasa bir anda sustu gerçekten. Teşekkürler. Coilwine sesi de gitti bu arada.
Rica ederim, aynı sorunu ben de yaşıyorum bu sebeple rekabetçi oyunlar hariç tüm oyunlarda V-Sync'i devreye alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı