Çözüldü R5 5600X sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kepto

Decapat
Daha fazla  
RAM
CRUİCAL 2X8 16GB 3600MHZ RAM
SSD veya HDD modeli
480GB NVME M.2 SSD
Ekran kartı
GİGABYTE RTX 3060Tİ GAMİNG OC
Anakart
B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 5600X
Arkadaşlar herkese merhaba. 1 ay önce yeni PC aldım, şu zamana kadar hiçbir sorun yokken bugün öğlen saatlerinde Valorant oynarken mavi ekran hatası aldım. Bu mavi ekran hatasına dıııt sesi de eşlik etmekteydi, dump oluştu ve burada sizinle paylaştım. Sistem çok yeni, Bu sorunun sebebi ne arkadaşlar? Gerçekten canımı sıktı bu durum benim. Yardımlarınıza açığım, çok teşekkür ederim şimdiden.

Çözüm
Vanguard yazılımını kaldırın.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin. Ardından aşağıda paylaşmış olduğum sürümü kurun.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin. Ardından aşağıda paylaşmış olduğum sürümü kurun.

Çözüm

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) quick scan kapalı olacak şekilde error scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile genel bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

Birkaç gündür evde değildim, şimdi söylediğiniz işlemleri tek tek sağlayıp ardından sonuçları sizinle paylaşacağım.

HD Tune ile tüm taramaları sağladım health status kısmında gözüken veriler bu şekilde umarım bir yanlışlık yoktur çok da anlamıyorum, bu sorun zaten henüz tekrarlamadı lakin yine de hiç olmaması çok daha kafi olacaktır diye düşünüyorum. Bu paylaştıklarım hard disk sonuçları SSD için birazdan tekrar paylaşım yapacağım.

1656359015569.png

1656358172662.png

1656358172662.png

Birkaç gündür evde değildim, şimdi söylediğiniz işlemleri tek tek sağlayıp ardından sonuçları sizinle paylaşacağım.

HD Tune ile tüm taramaları sağladım health status kısmında gözüken veriler bu şekilde umarım bir yanlışlık yoktur çok da anlamıyorum, bu sorun zaten henüz tekrarlamadı lakin yine de hiç olmaması çok daha kafi olacaktır diye düşünüyorum. Bu paylaştıklarım hard disk sonuçları SSD için birazdan tekrar paylaşım yapacağım.

1656359015569.png

1656358172662.png

1656358172662.png

Bu veride SSD'ye ait olan veri sağlık durumu göründüğü şekilde 100 olarak belirtiliyor herhangi bir sıkıntı yok gibi şu anlık ayrıca az önce paylaşmış olduğum görseldeki testte SSD'nin de error scan görüntüsü kaynamış onu belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın.

1656360757215.png

Dosya Ekleri

• 1656358072752.png
    1656358072752.png
    106,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hocam gerekli kontrolleri sağladım. Başka bir sorun yaşamadım mavi ekrana dair ama az önce yine oyundayken. Bu kez farklı bir problem baş gösterdi bu problem de' spectate halinde arkadaşımın playini izlerken FPS bir anda 10-15 civarına düştü ve sanki telefon çalınca dırırıt dırırıt yapan bir ses eşlik etti PC kapanacak gibi oldu sonra tekrar geri toparladı düzeldi yani bu sorunlar neden oluyor çok canımı sıkıyor gerçekten.

Yani nasıl anlatsam bilmiyorum işte bip bip sesi geldi ama bu ses direkt kasadan değil kulaklığıma geldi sanki elektrik gidecekmiş ama gidememiş gibi bir sesti 3 saniye falan sürdü bu sorun FPS de sesle aynı oranda düştü sonradan düzeldi çok takılmalı mıyım bilemiyorum ama, böyle ufak şeyler göz ardı edilmemeli bence.

Ek olarak bu sorunlar sadece Valorant'ta oluyor diğer oyunlarda hiçbir problem yaşamıyorum oyunla alakalı bir problem mi ona da anlam verebilmiş değilim.

Son düzenleme:
Ek olarak bu sorunlar sadece Valorant'ta oluyor diğer oyunlarda hiçbir problem yaşamıyorum oyunla alakalı bir problem mi ona da anlam verebilmiş değilim.
Valorant'la ilgili sorun yaşayan çok fazla kişi var. Vanguard yazılımını hemen hemen her mavi ekran konusunda görüyorum nerdeyse. Sizinle alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Yaşadığınız sorun için yeni bir konu açmanız gerek. Bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Eğer mavi ekran almadıysanız da konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz şeyleri uyguladıktan sonra tekrar mavi ekran yaşamadım dediğiniz gibi çok teşekkür ediyor iyi günler diliyorum 😇

Yeni konular

Geri
Yukarı