Çözüldü R5 5600X sistemde RAM'ler 3000 MHz oluyor ama 3200 olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RedComandante

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar.

Hazır sistemi bugün teslim aldım. Sorunum başlıkta yazdığı gibi, RAM'lerim 3000 MHz oluyor ama 3200 olarak değiştirip kaydet ve çık yapınca sistem kendisini 3 defa kapatıp açıyor, sonra hata ekranı geliyor ve sonra tekrar BIOS'a girmek zorunda kalıyorum.

3000 MHz olarak ayarladığım zaman sistem hiçbir şekilde kendisini kapatıp açmadan problemsiz bir şekilde restarttan sonra Windows sorunsuz bir şekilde açılıyor ve RAM'lerim 3000 MHz oluyor. Bu işlemi ilk defa yaptığımı belirtmek isterim.

Sistem özellikleri:
  • ASUS TUF Gaming 550 Plus Wi-Fi
  • ASUS TUF 3060 Ti.
  • R5 5600X 3.7
  • Kingston HyperX 3200 MHz.
Şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar.

Hazır sistemi bugün teslim aldım. Sorunum başlıkta yazdığı gibi, RAM'lerim 3000 MHz oluyor ama 3200 olarak değiştirip kaydet ve çık yapınca sistem kendisini 3 defa kapatıp açıyor, sonra hata ekranı geliyor ve sonra tekrar BIOS'a girmek zorunda kalıyorum.

3000 MHz olarak ayarladığım zaman sistem hiçbir şekilde kendisini kapatıp açmadan problemsiz bir şekilde restarttan sonra Windows sorunsuz bir şekilde açılıyor ve RAM'lerim 3000 MHz oluyor. Bu işlemi ilk defa yaptığımı belirtmek isterim.

Sistem özellikleri:
  • ASUS TUF 3060 Ti.
  • R5 5600X 3.7
Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1190985

Hata ekranını paylaşabilir misiniz?

Herkese iyi akşamlar.

Sistem özellikleri:
  • ASUS TUF 3060 Ti.
  • R5 5600X 3.7
Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1190985

XMP profili ile mi 3200 yapıyorsunuz yoksa el ile mi?

Profilde hangi değerler var.
3200 ve 3000 başka yok.
@Ali Güngör @Recep Baltaş Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
RAM'leri 1,3 slotlarından 2,4 slotlarına aldıktan sonra BIOS'a girip default ayar uygulayıp tekrardan 3200 seçerek kaydet ve çık yaptıktan sonra sistem hiç bir hata vermeden veya kapanıp açılmadan 3200 oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı