R5 5600X sistemde sıcaklıklar çok yüksek

SonyFanboy35

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemime yeni işlemci ve anakart ve PSU aldım Ryzen 5 5600X işlemci bu işlemcinin stok fanını kullanıyorum ama fotoğrafta görüldüğü gibi sıcaklıklar neden çok yüksek fanlarda da problem yok AMD stok fanını kullanıyorum. ASUS B550M Prime anakart var.
Görüldüğü gibi 80 derecelere çıkmış sıcaklık.

Ekran Görüntüsü (2).png

Merhaba sistemime yeni işlemci ve anakart ve PSU aldım Ryzen 5 5600X işlemci bu işlemcinin stok fanını kullanıyorum ama fotoğrafta görüldüğü gibi sıcaklıklar neden çok yüksek fanlarda da problem yok AMD stok fanını kullanıyorum. ASUS B550M Prime anakart var.
Görüldüğü gibi 80 derecelere çıkmış sıcaklık.

Eki Görüntüle 1233403

İşlemcin 1.3v da çalışıyor manuel voltaj vererek çözersin sorunu.

Stok soğutucu ile normal gibi maalesef. Ya iyi bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz ya da sıvı soğutma. Bunun dışında iyi bir termal macun ile üzerindeki macunu değiştirebilirsiniz. Ya da CPB'yi kapatıp 1v ta çalıştırabilirsiniz.

Edit : Oyuna girip mi sıcaklıkları kontrol ettiniz. Aslında 80 derece kabul edilebilir bir değer. Oyunlarda gözlemleyin . 80'nin çok üzerine çıkmıyorsa böyle de kullanabilirsiniz. 85-90 bandı sınır.

Arkadaşlar sanırım sorunu çözdüm gibi arka planda DirectxRunnable.exe diye program çalışıyormuş onu kapattığımda sıcaklık bir anda 56 57 derecelere düştü.
Şuan Normal Gibi

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    152,3 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı