R5 5600X sistemde sıcaklıklar çok yüksek

Aynı işlemciden bende de var. İlk aldığımda CPB'yi kapatmamıştım ve sadece BIOS'ta 60 derecelerdeydi. CPB kapatmanı öneririm. Yoksa soğutucu almaktan başka çaren yok. Boştaki hali 35-50 olması lazım. Havaların soğuk olduğunu ele alırsak 45'i geçmemesi lazım.

Aynı işlemciden bende de var. İlk aldığımda CPB'yi kapatmamıştım ve sadece BIOS'ta 60 derecelerdeydi. CPB kapatmanı öneririm. Yoksa soğutucu almaktan başka çaren yok. Boştaki hali 35-50 olması lazım. Havaların soğuk olduğunu ele alırsak 45'i geçmemesi lazım.

Dediğini deneyeceğim teşekkürler.

Dediğini deneyeceğim teşekkürler.
Rica ederim. Yalnız şunu da belirteyim; siz asıl gücünde çalışsın istiyorsunuz ancak CPB işlemcinin çektiği voltajı 1.480'lerden 0.976'ya çekiyor. Haberiniz olsun. Ama ben valorant gibi işlemciyi kullanan oyunlar dışında hiçbir FPS farkı göremedim desem abartmış olmam. Eğer CPB kapatmayı bilmiyorsanız youtube'da anakart markanıza(ASUS, Gigabyte vb.) göre aratarak rehber bulabilirsiniz. Bu arada sıcaklık konusunda sorun yaşamasaydım bile kapatacaktım. FPS fark ettirmiyor çünkü. İşlemciyi de boşu boşuna yormanın manası yok.

Geri
Yukarı