R5 5600X sistemin işlemcisi 90 derece

Mete Savaş

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, İncehesap'tan almış olduğum bilgisayar bugün elime ulaştı ancak işlemcisi boşta bile 90 derecenin altına zar zor iniyor. Bu duruma ne yapmam lazım bilgisayar hazırlanırken termal macun sürüyorlar mı, ben şimdi sürsem fazla mı olur ya da başka neler denemeliyim yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

Sistem özellikleri:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, İncehesap'tan almış olduğum bilgisayar bugün elime ulaştı ancak işlemcisi boşta bile 90 derecenin altına zar zor iniyor. Bu duruma ne yapmam lazım bilgisayar hazırlanırken termal macun sürüyorlar mı, ben şimdi sürsem fazla mı olur ya da başka neler denemeliyim yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

Sistem özellikleri:

Hocam kasayı yeni aldığınız için açıp kurcalamanızı tavsiye etmem teknik servisle konuşabilirsiniz. Yüksek ihtimal yazılımsal bir sıkıntı yoksa fan yerine tam oturmamış olabilir. Tabii kasanın konumu gibi etkenler de var. Bunun hakkında da bir bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistem özellikleri:

Bilgisayarın yeni olduğunda arkada bazı programlar kurulum yapıyor olabilir.
1. olarak fanı kontrol et tam oturmuş mu diye.
2. olarak undervolting yapabilirsin.

Soğutucu çöp soğutucu kule fan alman gerekirdi , o fiyata Snowman'in güzel soğutucuları var veya Gametech Freezer 3.0 alabilirdin. Kaliteli macun + fan almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı