R5 5600X ve 3060 Ti sistemde BIOS ekranı gelmiyor

Erenkerimoglu

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, daha bu ay içerisinde topladığım bilgisayarın birkaç sorununu paylaşacağım sizinle. Öncelikle bütün kabloları düzgün taktım her şeyin tam olduğundan eminim az çok fakat SSD hariç( SSD daha gelmedi, sadece BIOS'a girmek için bilgisayarı açmaya çalıştım). BIOS'a girmek istememin nedenlerinden birisi ise sıvı soğutucumun fanları dönmüyor fakat ışıkları falan çalışıyor. Ben anakartımın özelliği olan Q Plus flash ile BIOS Update yapmayı denedim fakat işlemci ve diğer parçalar takılıyken yaptım bunu. Daha sonra tekrardan bu sefer bütün parçaları sökerek denedim yine de olmadı. BIOS pilini çıkardım bekledim, kabloları tekrar tak çıkar yaptım, ekran kartını tak çıkar yaptım, CMOS resetledim falan fakat yine de BIOS'a giremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten moralim bozuldu bayağı bir para harcadım bu sisteme. Şimdiden teşekkürler.

Ekran Kartı: Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC Pro
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Anakart: Gigabyte Aorus B550 PRO
RAM: Corsair Vengeance LPX 8x2 3200MHz C16
İşlemci Soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB
PSU: Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze V2
SSD: Samsung 970 Evo 500GB M.2

Sistemim bu arkadaşlar tekrardan yardımcı olursanız çok sevinirim. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde dener misiniz, video var bu konuda Windows 10'da da çalışıyor: Windows 10 BIOS'a Girme
Hocam biraz yanlış belirtmişim galiba, ben direkt bilgisayara giriş yapmadan BIOS'a giriş yapmak istiyorum. Çünkü sıvı soğutucumun fanları çalışmıyor da BIOS'dan bakmak istedim düzgün takıp takmadığıma teşekkür ederim yine de. Bilgisayarda herhangi bir depolama birimi yok bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı