R5 5600X ve RTX 3060 ile darboğaz yapıyor

Enozit

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X işlemcim bulunmakta henüz sıvı soğutucum elime ulaşmadı fakat stok fanla idare eder diye düşünüp GTA V girdim RTX 3060 Gaming X Trio ekran kartımda sıkıntı yok grafiklerde önerilen hepsi sonda ve oyunda 180-190 arası bir FPS almama rağmen bir anda oyun kasıyor ve FPS 40'a düşüyor sonra tekrar yükseliyor 180'e. MSI afterbourner kullanıp baktığımda işlemcim 80 dereceye gelmişti daha fazla artmadan kapattım. Acaba işlemcim mi yetersiz yoksa çok ısındığı için mi darboğaz yaptı. Yoksa başka bir şey mi bu yaşadığım olay. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Bu takılmalar yalnızca GTA 5'te mi oluyor? İşlemcinin 80 dereceye gelmesi anormal bir durum değil. Ortalamanın bir tık üstünde sıcaklıklar. Sıvı soğutma veya kule tipi bir soğutma yok sonuçta.

Ryzen 5 5600X işlemcim bulunmakta henüz sıvı soğutucum elime ulaşmadı fakat stok fanla idare eder diye düşünüp GTA V girdim RTX 3060 Gaming X Trio ekran kartımda sıkıntı yok grafiklerde önerilen hepsi sonda ve oyunda 180-190 arası bir FPS almama rağmen bir anda oyun kasıyor ve FPS 40'a düşüyor sonra tekrar yükseliyor 180'e. MSI afterbourner kullanıp baktığımda işlemcim 80 dereceye gelmişti daha fazla artmadan kapattım. Acaba işlemcim mi yetersiz yoksa çok ısındığı için mi darboğaz yaptı. Yoksa başka bir şey mi bu yaşadığım olay. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.
O işlemcinin o karta darboğaz yapması için 144P'de oynamanız lazım.

Bu takılmalar yalnızca GTA 5'te mi oluyor? İşlemcinin 80 dereceye gelmesi anormal bir durum değil. Ortalamanın bir tık üstünde sıcaklıklar. Sıvı soğutma veya kule tipi bir soğutma yok sonuçta.

Yani şu ana kadar bir tek GTA 5 de yaşadım. Bilmiyorum yani yeni sistem olduğu için 2 oyun oynadım toplam önceki oyunda yoktu bunda var.
FPS düştüğü andaki kullanımlar nasıl?

Kullanımlar derken anlamadım daha açık anlatabilir misiniz?

GTA V oyun motorunda sorun var 180 FPS üzerine çıkınca kafayı yiyor. Çözünürlüğü ayarları sonuna kadar artır ya da FPS'i daha düşük bir rakama limitle, sorunun büyük olasılıkla çözülecek.

O islemcinin 3060'a darbogaz yapmasi mumkun degil. 1080p'de 3060 Ti birakin 3070'i besleyebiliyor. Arkadasin dedigi gibi oyun motorunda bir sorun olabilir, belli ki anormal bir durum var. Ayrica stok sogutucu ile o derecelere cikmasi normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı