R5 5600X ve RX 6800 XT Nitro+ SE 3DMark testi sonucu nasıl?

jemasuo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemi 2 gün önce topladım.
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart.
ML240r sıvı soğutma.
Phanteks P360a kasa.
Corsair Vengeance LPX 1x16 GB RAM.
970 EVO Plus 500GB NVMe M.2 SSD.

Sistemim bu şekilde ve 2 gündür benchmark testlerine sokuyorum fakat bana tam da performansındaymış gibi gelmiyor. Hatta ekran kartım 6600 performansında çalışıyor gibi sanki.
Tüm parçalar sıfır ve driverlar güncel.

Result

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın FPS normal bir problem göremiyorum testte. Eğer termal headroom var ise GPU frekansını 2550 - 2700 yapabilirsin.

Ayrıca Dual-Channel RAM kullanmaya bak.

Aldığın FPS normal bir problem göremiyorum testte. Eğer termal headroom var ise GPU frekansını 2550 - 2700 yapabilirsin.

Ayrıca Dual-channel RAM kullanmaya bak.

Thermal headroom nedir hocam bilgisizim biraz bu konuda da.
Cevabınız için teşekkür ederim Witcher 3 Full ayarlarda 2K da kalabalıkta 100 FPS civarı alıyorum açık alanda sıkıntı olmuyor 120-140 arası gidip geliyor. Fakat arada drop yediğim oldu o nedenle biraz kafaya taktım.
RDR2 de ise ortalama 100 FPS aldım high-Ultra ayarlarda, Full ultrada ise 42 FPS ortalama aldım.

Diğer benchmark sonuçlarını eve gidince atarım incelerseniz çok mutlu olurum.

Ayrıca CPU'ya soğutucuyu takarken başta tam oturtamadım kaldırıp tekrar üstüne koydum thermal macun tam işlevini getiremiyor olabilir mi bilmiyorum ama içimde kalmasın diye bugün gidip temizleyip yeniden sürmeyi planlıyorum. CPU boşta 30 derecelerde oyunlarda vs 50-60 arasında geziyor.

Thermal headroom nedir hocam bilgisizim biraz bu konuda da.
Cevabınız için teşekkür ederim Witcher 3 Full ayarlarda 2K da kalabalıkta 100 FPS civarı alıyorum açık alanda sıkıntı olmuyor 120-140 arası gidip geliyor. Fakat arada drop yediğim oldu o nedenle biraz kafaya taktım.
RDR2 de ise ortalama 100 FPS aldım high-Ultra ayarlarda, Full ultrada ise 42 FPS ortalama aldım.

Diğer benchmark sonuçlarını eve gidince atarım incelerseniz çok mutlu olurum.
Probleminin ana sebebi tek kanal RAM kullanmandan kaynaklayor. 2X16 RAM kullandığın zaman gözle görülür bir FPS artışı yaşayacaksın.

Thermal headroom dediğim şey ekran kartının hotspot sıcaklığı 110 derecede çalışmıyorsa GPU frekansını arttırabilirsin.

Probleminin ana sebebi tek kanal RAM kullanmandan kaynaklayor. 2x16 RAM kullandığın zaman gözle görülür bir FPS artışı yaşayacaksın.

Thermal headroom dediğim şey ekran kartının hotspot sıcaklığı 110 derecede çalışmıyorsa GPU frekansını arttırabilirsin.

Sağ olun hocam peki üst sınır nedir hotspot için 92 görmüştüm diye hatırlıyorum kendiminkinde, hangi aralıklarda stabil çalıştırabilirim 110 tepe değer dersek 100-110 arası iyi midir?

Ayrıca RAM'i çok önceden almıştım bunun yanına aynı marka model bir 16 GB daha mı alayım yoksa direkt Dual 2x16 mı? Öyle olunca bu RAM kenarda kalacak da.

Sağ olun hocam peki üst sınır nedir hotspot için 92 görmüştüm diye hatırlıyorum kendiminkinde, hangi aralıklarda stabil çalıştırabilirim 110 tepe değer dersek 100-110 arası iyi midir?

Ayrıca RAM'i çok önceden almıştım bunun yanına aynı marka model bir 16 GB daha mı alayım yoksa direkt Dual 2x16 mı? Öyle olunca bu RAM kenarda kalacak da.
AMD'nin resmi açıklamasına göre 110 derece kabul edilebilir bir sıcaklık. Senin asıl problemin RAM'lerden kaynaklanıyor dediğim gibi. Ama RAM olarak sıfırdan alman daha mantıklı olacaktır çünkü kullandığın RAM Dual Rank olduğundan dolayı uyumluluk sorunları çıkartabilir. Sıfırdan 2x8 ya da 2x16 RAM aldıktan sonra GPU frekansını 2500-2650 ayarlayıp Power limiti %15 ya da %20 yap.

AMD'nin resmi açıklamasına göre 110 derece kabul edilebilir bir sıcaklık. Senin asıl problemin RAM'lerden kaynaklanıyor dediğim gibi. Ama RAM olarak sıfırdan alman daha mantıklı olacaktır çünkü kullandığın RAM Dual rank olduğundan dolayı uyumluluk sorunları çıkartabilir. Sıfırdan 2x8 ya da 2x16 RAM aldıktan sonra GPU frekansını 2500-2650 ayarlayıp Power limiti %15 ya da %20 yap.

Tamamdır hocam teşekkür ediyorum yardımınız için.

Hocam son olarak RAM önerisi yapar mısınız?

Tamamdır hocam teşekkür ediyorum yardımınız için.

Hocam son olarak RAM önerisi yapar mısınız?

2x16 olarak bu ;

2x8 olarak bu ;

Geri
Yukarı