R5 5600X yük altında 72 derece oluyor

Mr.Angelo

Centipat
Yer
İstanbul/Kadıköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU:Asus Rog Strix Rtx 3060TI 8GB OC Edition

CPU:Amd Ryzen 5 5600x 4.2gHz 35 GB AM4 65W

RAM:Corsair Vengeance Pro Rgb 32GB 3600mHz DDR4

Anakart:Asus Rog Strix B550f Gaming 2 Wifi AM4 DDR4 ATX

Soğutucu:Asus Rog Ryujin 240 OLED Aura Synch Cpu Cooler

Güç Kaynağı:Corsair RM750 750w Gold Sertifika Full Modüler Power Supply

Kasa:Asus Tuf Gaming GT301 Mid Tower Atx Kasa

Depolama:Samsung 970 Evo Plus 500GB (3500/3300) M2 SSD
Meslek
Kurye
R5 5600X işlemcim yük altında 72 dereceyi gördü sistemi alalı 2 ay oldu. Bu bana bir problem yaratır mı? Soğutmam ASUS ROG Ryujin 240mm. Fanlarını Corsair AF120mm RGB fanlar ile değiştirdim. Bunun da bir etkisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında 72 derece hayet güzel hocam 5600x için mükemmel hatta :D Herhangi bir OC-CPB ayarı falan yaptınız mı yoksa stok mu?

Hangi yük altında? Bir oyunda ise iyi iş çıkarmamış, stres testi ise normal.

Yük altında 72 derece hayet güzel hocam 5600x için mükemmel hatta :D Herhangi bir OC-CPB ayarı falan yaptınız mı yoksa stok mu?
hiçbir overclock işlemi yapmadım ilk günki gibi :)
Hangi yük altında? Bir oyunda ise iyi iş çıkarmamış, stres testi ise normal.
Stres testi hocam gta v gibi ağır oyunda 60 65 ortalama lol valo cs gibi oyunlarda 50 geçmez

Fanların etkisi de vardır. ROG Ryujin ile gelen fanlar statik basınç ve RPM değeri olarak daha güçlüler. Corsair AF120 serisi fanlar ise kasa fanı olarak daha çok iş yapabilir durumdalar. He termal değerleriniz yine de iyi.

Fanların etkisi de vardır. ROG Ryujin ile gelen fanlar statik basınç ve RPM değeri olarak daha güçlüler. Corsair AF120 serisi fanlar ise kasa fanı olarak daha çok iş yapabilir durumdalar. He termal değerleriniz yine de iyi.
sp120 elite serisi ile değiştirmeyi düşümüyorum 200 tl gibi bir fark ödeyecem.Fanın incelemelerine baktım radyatör için oldukça uygundur basınç değerleri vs olumlu sonuçlar var.Sence değermi?

SP120 Elite serisi ile değiştirmeyi düşünüyorum 200 TL gibi bir fark ödeyeceğim. Fanın incelemelerine baktım radyatör için oldukça uygundur basınç değerleri vs olumlu sonuçlar var. Sence değer mi?
Eğer Corsair üzerinden bir sistem dizmiyorsanız F/P seviyesinde SilverStone Air Blazer serisi vardır. Buna yönelmek makul olur. He Corsair'den şaşmam diyorsanız ML120 RGB Elite'i düşünmelisiniz. Fiyatı da tuzlu olacaktır tabii. Nitekim SP120 Elite bu ürünlere oranla ciddi oranda sönük kalacaktır.

Eğer Corsair üzerinden bir sistem dizmiyorsanız F/P seviyesinde SilverStone Air Blazer serisi vardır. Buna yönelmek makul olur. He Corsair'den şaşmam diyorsanız ML120 RGB Elite'i düşünmelisiniz. Fiyatı da tuzlu olacaktır tabii. Nitekim SP120 Elite bu ürünlere oranla ciddi oranda sönük kalacaktır.
ml120 verilecek para değil o fiyata sistem bile toplanıyordu bi ara başka önerin varsa açığım dostum vaktini ayırdğırın için saol

Geri
Yukarı