R5 5600X yükte 87 dereceye kadar çıkıyor

Otrivine

Decapat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Gemi Operasyon Uzmanı
Merhaba. R5 5600X + Wraith Prism kullanıyorum. Kasa XPG Defender Pro 3 ön 1 üst 1 arka fan var. İşlemci sıcaklığı yükte aşağıdaki gibi 87 derecelere kadar çıkıyor. Termal macun yeni sürüldü.

1656883679042.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye hız aşırtma yapıldı mı?

Bilerek yapmadım fakat başka bir BIOS ayarından yapıldı mı bilmiyorum.

Sürdüğünüz termal macun nedir?

Artics MX-4 orijinal.

Bu işlemciye sıvı soğutma şart.

Açtığım sıvı soğutma başlıkalrının hepsinde hava soğutma yeter yazdı bütün forum sağ olsun. Hatta görsel sevdiğim için warith prisim yeteceğini söylediler ve sonuç ortada.

Merhaba. R5 5600X + Wraith Prism kullanıyorum. Kasa XPG Defender Pro 3 ön 1 üst 1 arka fan var. İşlemci sıcaklığı yükte aşağıdaki gibi 87 derecelere kadar çıkıyor. Termal macun yeni sürüldü.

Eki Görüntüle 1440244

Wraith Prism için biraz normal geldi ve istemeyerek overclock yapılmışsa anormal durum yok. Kule tipi soğutucu alırsanız belki bir nebze rahatlarsınız.

Bunu nasıl kontrol edebilirim yardımcı olur musunuz? OC gerektirecek bir durum yok çünkü oyun oynuyorum sadece.

BIOS'tan default ayarları varsa belki bir tuş ile eski ayarlara döndürebilirsiniz.

5600X te stok fan gitmiyor hocam. Ben de vardı 70 derece açılışı vardır. Normal seyir 75'lerde oyunlarda ise 80-85 dereceyi görüyordu. Sağlıklı kullanım istiyorsan bir tane sıvı soğutucu takman iyi olur. Çok şahşahalı bir soğutucu almadım. Cooler Master 120 ML Liquid benim işimi görüyor senin de görecektir. Arkadaşlar daha kaliteli öneri yapabilir belki de. Açılışta 45-50 gibi. Oyunlarda ise 60 dereceyi geçmiyor. Gün gün takip etmedim kabaca söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı